Vonné oleje pro zimní pohodu

Zima umí být nádherná, když pocukruje krajinu a celou tu nádheru osvítí sluncem tak, že se všechno blyští a leskne. Jenže taková pohádka se nevidí často. Většinou se musíme potýkat s vlezlým chladem, blátem a pošmournou oblohou.

Není tedy divu, že chmury a také onemocnění jsou v tomto období četnější než jindy. K tomu, abyste se udrželi i přes zimní nečas fit, vám napomůže aromaterapie. Vybrali jsme pro vás vonné oleje, které vám zimu zpříjemní.

Také vás může zajímat ...

Skořice
Olej z tohoto oblíbeného koření v sobě spojuje hned několik pozitivních účinků. Prohřívá tělo, uvolňuje ztuhlé klouby a ulevuje unaveným svalům. Koupel s několika kapkami skořicového leje vám bude rychlou úlevou, když se vrátíte promrzlí z procházky. Olej působí také proti bakteriím a virům.

Eukalyptus Už zase kýcháte a smrkáte o sto šest a v noci spíte skoro v sedě, jen abyste mohli alespoň trochu dýchat? V tom případně sáhněte po eukalyptovém oleji. Jeho inhalování uvolní dýchací cesty. Pokud jeho vůni necháte uvolňovat v interiéru, vyčistí vzduch od bacilů.

Eukalyptový olej má pozitivní vliv i na lidskou psychiku, potlačuje návaly úzkosti, panický strach a působí proti depresi.

Smrk
Éterický olej ze smrku vám připomene procházku lesem v krásném letní dni a bude tak skvělým povzbuzením pro psychiku. Zdatným pomocníkem bude i v případě rýmy, chřipky, nebo nachlazení, jelikož pročišťuje dýchací cesty a udržuje je průchodné. Dále napomáhá vylučování hlenu, a tak usnadňuje odkašlávání. Působí stimulačně při chronické únavě.

Meduňka
Potýkáte se s věčně studenými končetinami, které se špatně prokrvují? Zkuste je masírovat masážní emulzí s příměsí aroma oleje z meduňky, který má výrazné prohřívací účinky. Olej také zlepší stav mastné a aknózní pleti, zmírní opary, jeho vůně pomůže volnit napětí a snížit nervozitu.

Levandule Pozitivní mnohostranné účinky levandule jsou známy snad od nepaměti. S čím vším umí omamně vonící olej z levandule pomoci? Jeho inhalace ulevuje od bolesti hlavy, pomáhá při bronchitidě, nebo krčních infekcích. Pokud jej použijete pro masáž – přidáte pár kapek třeba do běžného olivového oleje – zmírní revmatické, nebo menstruační bolesti.

Pozor ale, levandulový olej výrazně snižuje krevní tlak!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...