Vyrobte si domácí mast

Není nad účinné bylinné mazaní, které vás za-chrání před každým neduhem. Navíc pro něj nemusíte chodit ani do lékárny a utrácet nesmyslné peníze. Mastičku si vyrobte sami doma a v případě potřeby použijte.

Mast z kalisie

Dokáže vám ulevit od zánětu dásní, bolesti zubů, vysokých horeček, a dokonce rozpouští i malé ledvinové kameny. Odstraňuje syndrom chronické únavy, polypy v nose a ve střevech, léčí šedý zákal, slinivku i zánět průdušek.

Dokonce působí příznivě i na Alzheimerovu nemoc. Dá se navíc jednoduše pěstovat v květináči.

Co budete potřebovat?

  • nesolené vepřové vnitřní sádlo nebo vazelínu
  • listy kalisie
  • půl litru vody
  • smaltovaný hrnec
  • mixér

Postup:

Kalisii rozmixujte a vzniklou kaši smíchejte se základem z vepřového sádla nebo s vazelínou v poměru dva díly kalisie a tři díly základu.

Směs přidejte do smaltovaného hrnce a přidejte trochu vody, maximálně půl litru. Vařte na mírném ohni celou hodinu a pak nechte směs vychladnout.

Druhý den ji nechte přejít varem a přeceďte. Po vychladnutí se voda od masti oddělí. Pokud po-užijte sádlo, mast vám vydrží rok, pokud vazelínu, trvanlivost bude ještě o rok delší.

Jetelová mast

Pomáhá při průjmech, střevních potížích, zvracení nebo mírných otravách jídlem. Má i detoxikační schopnosti, a proto i čistí krev. Účinně působí také na praskliny a různá poranění kůže, jizvy a špatně se hojící rány.

Co budete potřebovat?

  • hrst zavadlých květů jetele
  • rostlinný olej
  • včelí vosk

Postup:

Jeden den zavadlé květy jetele zalijte olejem a macerujte ve vodní lázni alespoň čtyři hodiny. Dejte si pozor, aby se voda nevařila.

Nechte macerát zchladnout, přefiltrujte ho a zahustěte například včelím voskem v množství 7 g na 56 ml macerátu. Květy můžete nechat macerovat i zastudena, ale pak musejí být naloženy v oleji po dobu šesti týdnů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...