Ženu svého života potkal na tenise

Bavičem se narodil. I když on sám nemá tenhle výraz rád, raději by, aby se říkalo, že se narodil hercem. Jenomže herectví může být jak požehnáním, tak prokletím – jak už sám na vlastní kůži zjistil. Díky výraznému komediálnímu talentu se mu podařilo proniknout z Nejdku u Karlových Varů do Prahy, kde na něho čekalo štěstí, i když místy draze vykoupené. Za všechno se zkrátka platí daň.

A někdy tak vysoká, až se tají dech. Do všeobecného povědomí pronikl pořady Ptákoviny, Natočto!

Také vás může zajímat ...

a Rychlý prachy, nicméně tím se sám odsoudil pobývat ve škatulce s nápisem Bavič, kterou nemá rád.

Žádný bavič, ale herec!

Daleko raději hovoří o své divadelní práci v Divadle Na Fidlovačce a ve vinohradském divadle. Je mistrem dabingu i nejznámějším gynekologem aneb primářem Čestmírem Mázlem v Ordinaci v růžové zahradě. Vzhledem k účinkování v seriálu, dabingu a moderování si umělec na nedostatek financí nemůže stěžovat. Přesto nelze tvrdit, že by měl na růžích ustláno.

Možná byl tehdy, když prvně zazářil v nejsledovanější televizi v Ptákovinách a dalších pořadech, na slávu mladý. Zkrátka vztah s půvabnou hereckou kolegyní Pavlou Rychlou rozenou Vojáčkovou (54) skončil rozvodem. Dvojice přitom vychovávala syny Matěje (29) a Ondřeje (26) a bylo nabíledni, že dospívající chlapci rozpad manželství rodičů neponesou lehce. Což se stalo.

Chodili na základní školu, a jak dnes s odstupem mnoha let uznávají, vůbec nic tehdy nechápali.

Opustil rodinu

Zůstali sami s maminkou, která se trápila, a tatínkovi měli jeho chování za zlé. Ačkoli bolest časem otupěla, synové si v sobě stále nesli křivdu, která je poznamenala i do jejich dalšího života. Matěj prý těžce nesl, když Petr Rychlý pojmenoval syna, kterého mu porodila současná manželka Jana (48), po sobě – tedy Petr (13).

Matěj je přece nejstarší syn, on byl ten, kdo měl na jméno svého otce nárok. Najít společnou řeč bylo složité. A aby toho nebylo málo, rozvádějící se manželé v té době pracovali spolu, oba hráli v Divadle Na Fidlovačce. Na jevišti si říkali zamilované věty, v zákulisí by se nejraději škrtili.

Čas je naštěstí ten nejlepší lékař, jen on dokáže obrousit ostré hrany podobně dramatických událostí. Petr Rychlý toho, pravda, hodně ztratil, získal však něco podstatného, osudovou lásku. S tenistkou Janou Pospíšilovou se seznámil na kurtech. Hledal míček, zvedl hlavu a uviděl ji. Hned věděl, že jde o ženu jeho života. Ano, byla to láska na první pohled.

Rozhodl se složit jí k nohám celý svět, což vlastně udělal, aniž tušil, čím vším za to zaplatí.

Zadlužili se

V roce 2006 se vzali. Uživit tak velkou rodinu není hračka. S předchozí manželkou má dva dospělé syny, s nynější ženou syna Petra (13), přičemž společně vychovávají její dceru Denisu (19). Časně ráno herec spěchá do televizních ateliérů na natáčení Ordinace. Pak uhání na zkoušku do divadla nebo do dabingového studia, moderuje anebo hraje v divadelním představení.

Posedlost prací je chvályhodná vlastnost, pokud nepřekročí určité hranice. Herec, téměř až románově zamilovaný do své krásné druhé ženy, si ovšem ke vší své práci a starostem s luxusní dřevostavbou za Prahou, která byla zatížena hypotékou, přibral ještě podnikání. Udělal to – ostatně jako vše – kvůli ní. Kvůli Janě.

„Šílím po své ženě a ona šílí po italské módě,“ rozplýval se v době, kdy plnil manželčin sen. Zařídil jí butik s luxusní italskou módou na Václavském náměstí. Jenže manželé neměli žádné zkušenosti s podnikáním. Krámku se nedařilo. Regály nabízející noblesní zboží se proměnily v zaprášený prostor k pronájmu.

Herec se nehroutil, jen podotkl, že si na ta horká kamna prostě musel sáhnout.

Život na vlásku

Koktejl namíchaný z přepracování, rozvodu, podnikatelského krachu a dluhů by udolal i mladšího. Nakonec dostal během natáčení infarkt. Jeho život tehdy před šesti lety visel na vlásku. Došel k závěru, že si nevzpomíná, kdy odpočíval. Jeho srdce funguje jen díky dvěma ocelovým pružinkám, které mu roztahují tepny a umožňují normálně žít.

Po zákroku mu doktoři důrazně přikázali zvolnit a herec souhlasil. Tehdy tvrdil, že života je třeba si vážit. Jenže. jak dlouho vydrží workoholik v klidu? Rychlý se už tolik nešetří, ale drží se priorit: divadlo, televize, dabing. Když už tolik nemyslí na sebe, je třeba, aby myslel aspoň na svou životní lásku.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama