Bývalému partnerovi kvůli zradě odmítala půjčovat syna

Za smutným pohledem se skrývá silná žena obřího talentu a obětavá máma.

Vynikající česká herečka Zuzana Bydžovská (58), kterou dnes můžeme vídat v seriálu Modrý kód, je známá tím, že si příliš nezakládá na svém vzhledu. Sama tvrdí, že jí ke štěstí stačí jen pohodlné, často o jedno číslo větší boty.

U babičky Bóži trávila celé prázdniny

Také vás může zajímat ...

Přitom zažila chvíle, kdy jí muži doslova leželi u nohou. Pak ale zanevřela na lásku. Přitom sama Zuzana se netají tím, že měla velmi šťastné dětství. Její rodiče byli zubaři, a i když jako čerství absolventi neměli zrovna moc peněz, Bydžovské doma nikdy nic nechybělo.

Budoucí herečka vyrůstala v severočeském Mostě, který byl tehdy ještě velmi pěkným místem. A protože se s bouráním starého města teprve začínalo, mohla si jako malá holčička užívat téměř venkovského života.

Vedle jejího oblíbeného koupaliště byla louka, na které se volně pásly krávy, její strejda měl králíky, slepice a vždy také spoustu koťat. U milující babičky Bóži pak Zuzana vždy trávila celé prázdniny.

Brzy přišly další nabídky

Když si Zuzana jako malá listovala tehdy velmi populárním časopisem Kino, ani náhodou nemohla tušit, že se jednoho dne stane slavnou a úspěšnou herečkou a také držitelkou tří Českých lvů.

Stejně tak, že si v podobných časopisech bude pročítat články, které o ní napsali novináři. Zuzanu si totiž našlo herectví samo, aniž by o něj nějak zvlášť usilovala. Už jako malou si ji filmaři vybrali pro jednu z rolí v muzikálu Přijela k nám pouť, který měl premiéru v roce 1973.

Při jeho natáčení se Zuzana seznámila například s mladičkým Markem Vašutem (60) nebo talentovanou Yvettou Kornovou (58). Muzikál byl velmi úspěšný, Bydžovská v něm naprosto skvělá, a tak není divu, že se brzy dočkala dalších nabídek na natáčení.

O prázdninách létala do Ameriky

V následujících letech si Zuzana zahrála například v seriálu pro děti My z konce světa nebo ve fi lmu Jak se točí Rozmarýny. Opojená filmařským prostředím a svým tehdejším úspěchem se rozhodla, že ihned po škole odejde studovat na Státní konzervatoř do Prahy.

To se Zuzaně, na rozdíl od jiných dětských hvězdiček, také podařilo. To už ale byli její rodiče rozvedení a maminka se znovu provdala, tentokrát až do Ameriky. Mladičká Bydžovská tak na tehdejší dobu zažívala doslova neuvěřitelné dobrodružství.

Během školního roku bydlela v Praze, na prázdniny ale nejezdila do Mostu, protože už byl zbouraný, ale létala za maminkou do Spojených států. Protože zrovna měla své marnivé období, tak si z Ameriky vozila drahé a moderní oblečení, které jí ostatní spolužáci záviděli.

Začala toužit po vlastní rodině

Brzy bylo jasné, že má mladá herečka talentu na rozdávání. Nadaná Bydžovská dostala ještě během svého studia možnost hostovat v proslulém Divadle na Vinohradech nohradech, kde se potkala s takovými hvězdami, jako byla třeba Iva Janžurová (79).

Obě ženy se brzy spřátelily, jistě i díky tomu, že spolu hráli v úžasné komedii Ten svetr si nesvlíklej z roku 1980 a v televizním filmu Jestli jednou odejdu. V té době si Zuzana užívala života doslova plnými doušky.

Hodně prý chodila do hospod, pila i kouřila. Pak jí ale naštěstí došlo, že takový život nepotřebuje, že ji vlastně nudí, a zklidnila se. Navíc už ve třiadvaceti letech začala toužit po vlastní rodině a dětech.

Zpočátku se velmi milovali

Jak herečka později sama upřímně přiznala, za tímto svým cílem si velmi důsledně šla. Tehdy se dokonce šuškalo, že byla krátký čas provdaná za svou školní lásku, ale manželství dlouho nevydrželo a mladý pár se rozvedl.

Několik dalších hezkých let pak herečka prožila se svým přítelem Jaroslavem Pružincem, přezdívaným Yaro, s kterým má dceru Doru (31). Po jejich rozchodu se Zuzaniným dalším osudovým mužem stal její kolega, charismatický herec Miroslav Etzler (55).

Sympatická herečka, která i přes svůj nesporný herecký talent nikdy nepatřila mezi klasické krásky, a typický filmový hezoun vedle sebe vypadali jako poněkud nesourodý pár.

Přesto se, alespoň zpočátku, velmi milovali. Když se jim narodil vytoužený syn Kristián (19), myslela si Bydžovská, že její rodinná idyla bude trvat věčně.

Bývalému partnerovi se začala mstít

Jenže přelétavý Etzler se zapletl s herečkou Vilmou Cibulkovou (57) a Zuzanu nekompromisně opustil. Nejprve se zdálo, že kvůli péči o malého synka nebude mít
Bydžovská na nějaký smutek čas.

Brzy se ale ukázalo, že ji rozchod doslova zdrtil. „Když řídím, to je taková chvíle, kdy si třeba popláču,“ přiznala později zraněná herečka a naznačila tak, že se ze ztráty životního partnera ještě nevzpamatovala.

A brzy mělo být ještě hůř. Když Zuzaně došlo, že zůstala sama na dvě malé děti, tak se téměř zhroutila. Její citové trauma bylo nejspíš daleko větší, než si byla ochotná připustit.

Později se dokonce začalo říkat, že se Etzlerovi začala mstít. Takovým domněnkám nahrával i fakt, že zhrzená herečka odmítala bývalému partnerovi půjčovat jejich společného syna Kristiána.

Jako otec nedostal šanci

Celá věc nakonec došla tak daleko, že se do jejich rodinných záležitostí musel vložit soud. I když došlo právní cestou k úpravě návštěv mezi Kristiánem a jeho otcem, tak se vlastně nic nevyřešilo.

Syn totiž o svého otce příliš nestál, a proto se ti dva dodnes nestýkají. „S Kristiánem jsem jako otec vůbec nedostal šanci,“ trpce si postěžoval Etzler. Přesto však odmítnutý otec přeje alespoň na dálku Kristiánovi do života spoustu štěstí.

Vždyť se narodil z velké lásky, která kdysi mezi ním a Zuzanou byla. Je velká škoda, že si to Etzler uvědomil, až když byl mezi ním a Bydžovskou defi nitivní konec.

S pocitem opuštěnosti se nikdy nesmíří

Zoufalá herečka tehdy zřejmě pochopila, že takovou lásku, o jaké kdysi snila, už patrně nikdy nepotká. Proto ji také dojímají hovory na toto téma. To se naplno ukázalo, když se v roce 2012 účastnila slavnostního křtu knihy herce a režiséra Jana Kačera (83).

Jakmile se Kačer rozhovořil o svém manželství s Ninou Divíškovou (83) a jejich dlouholeté lásce a vzájemné úctě, Zuzana se rozplakala a utekla do zákulisí.

Možná i proto nešťastná Bydžovská kdysi řekla: „Na samotu si člověk zvykne, ale s pocitem opuštěnosti se nikdy nesmíří.“ Ačkoli se Zuzaně v milostném životě očividně příliš nedaří, může se alespoň těšit z úspěšné kariéry.

Za své umění dostala tři České lvy

Od ukončení konzervatoře je členkou Divadla Na zábradlí, kromě desetileté přestávky, kdy měla angažmá v Národním divadle. Bydžovská také hostuje na scénách divadla Ungelt a Kalich.

Čeští diváci ji znají i ze spousty fi lmových a televizních rolí. Krom muzikálu Přijela k nám pouť, si zahrála v řadě dalších skvělých filmů. Namátkou můžeme jmenovat snímky Případ Platfus, Helimadoe, Učitel tance, Knofl íkáři, Příběhy obyčejného šílenství a Andělé všedního dne.

Účinkovala i v televizních seriálech My z konce světa, Vlak dětství a naděje, Hotel Herbich a Soukromé pasti. Zuzana je nositelkou tří Českých lvů, jednoho za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film Gympl a dvou za hlavní roli ve fi lmech Venkovský učitel a Mamas & Papas

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...