Aby zuby bílé byly!

Jste schopná udělat pro zářivý úsměv naprosto cokoliv? Ale to není vůbec třeba. Bílý chrup můžeme mít úplně všichni. Stačí jen vědět, jaké bylinky použít a jaké potraviny konzumovat.

Nemusíte ani utrácet tisíce korun za profesionální bělení zubů, které vám ve většině případů stejně zničí zubní sklovinu. Zapomeňte i na oblíbené bělidlo předchozích generací žen – citron. Ani ten není příliš šetrný. Jak dopřejete vašim zubům to nejlepší?

Ovoce a zelenina jsou základ

Mrkev, celer, jablka... Všechny tyto potraviny zbaví zuby žlutého plaku, a navíc si jejich konzumací promasírujete dásně, které se tak prokrví.

Jahody či jablko

Máte chuť na sladké? Dejte si jablko nebo jahody, klidně s medem nebo agávovým sirupem. Tak své zuby ani zubní sklovinu nepoškodíte a ještě ke všemu si při pravidelné konzumaci jablek a jahod zuby vybělíte.

Žvýkejte čerstvou bazalku

Už lidé ve starověkém Římě žvýkali lístky bylinek a měli tak nejen krásné zuby, ale i svěží dech. Ideálně se k tomuto účelu hodí máta nebo bazalka.

Vyčistěte si zuby kokosovým olejem

Bělicí účinky má i kokosový olej. Zbaví vás nejen pigmentových skvrn, ale i lehce zažloutlých zubů. Po každém vyčištění zubů si na prst dejte trochu kokosového oleje a krouživými pohyby ho roztírejte po zubech ze všech stran. Účinek kokosového oleje opět můžete zvýšit kombinací s mátou.

I šalvěj má bělicí účinky

Obdobný efekt jako máta nebo bazalka má dokonce i šalvěj. Všechny tyto zázračné bylinky ale konzumujte vždy pouze čerstvé. Bělicí účinky sušené i mražené bylinky postupem času ztrácejí. Jiné léčivé vlastnosti jim ale zůstávají i nadále.

reklama
reklama