Andalusie: jižní kráska Španělska

Bělostné pláže Costa del Sol a sladké víno z Málagy

Nejjižnější část této krásné země vás uchvátí nádherným mořem, skvělým jídlem, maurskou architekturou, přívětivostí obyvatel a žhavými rytmy flamenca.

Hlavního města Andalusie Málaga je krásné. Určitě nepřehlédnete středověkou pevnost Gibralfaro odkud je krásný výhled na město. Alcazaba je původně starobylá římská pevnost a za vidění stojí i zbytky římského divadla, katedrála či náměstí Plaza de Merced.

Dalším skvostem je Granada, jejíž nejbohatší historie spadá do období arabské nadvlády. Nejvyššími body města jsou palác Alhambra se zahradami Generalife a na protilehlém kopci ležící stará arabská čtvrť Albaycín.

Pod nimi se rozkládá historické centrum města, seskupené okolo katedrály. Staré městské centrum kolem katedrály je bludištěm úzkých jednosměrných uliček.

Ještě trochu historie

V Córdobě najdete zajímavou katedrálu - mešita a komplex Alcázar. Turistickou atrakcí se stala Calle de las Flores (Květinová ulička). Nachází se v židovské čtvrti města a jedná se o typickou úzkou uličku, která ústí na malé náměstíčko s balkóny plných voňavých květin.

Sevilla je vyhlášená velkolepou gotickou katedrálou a maurskou věží La Giralda. Zavítejte i do Cádizu, projděte se starým městem po obvodu opevnění, Prohlédněte si Starou a Novou katedrálu, věž Tavira a bránu Tierra.

Hlavní je koupání

Především pláže na Costa del Sol, nebo-li pobřeží Slunce jsou nádherné, bělostné oblázkové pláže kontrastují s průzračným mořem. Nejjižnější část španělského středozemního pobřeží je známá především svými prestižními letovisky Marbella a Estepona plnými luxusních vil.

Jsou zde ale i levnější lokality jako Mijas nebo Bemaldena. Možná ještě lepší je koupání na pobřeží Atlantiku poblíž města Huelva. Jsou zde písečné pláže s pozvolným přístupem do vody. Moře tu bývá překvapivě teplejší než to Středozemní.

Ani hotely oblast obsypaná není a dá se bydlet v kempech nebo v útulných vesničkách.

Výlet na Gibraltar

Ten byste si rozhodně neměli nechat ujít. Prohlédnete si britskou kolonii, projdete městem a místními minibusy se vydáte na skály Gibraltaru. Zajímavý přírodní zážitek budete mít i při návštěvě města Rondy.

Silueta městečka nad vysokou propastí a překrásným kamenným mostem, je nezapomenutelným zážitkem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden