Jak vyhnat mouchy a komáry?

To, že je venku krásně, má i nepříjemnou stránku. A tou je nepříjemný hmyz, který nás v horkém počasí otravuje na každém kroku. Poradíme vám pár fíglů, jak ho odehnat. * Vlétávání much a komárů do místnosti můžeme částečně zamezit, když do okenních truhlíků vysadíme muškáty, afrikány nebo bazalku s mátou a levandulí.

Na balkony pak nádoby s rajčaty.

* Tento hmyz také odpuzuje pach octa – kapeme ho na rozpálené plochy, z nichž se odpařuje. Také pach cibule jim nevyhovuje, ale kdo by celé dny kapal ocet nebo krájel cibuli.

* Klasikou je mucholapka, není ale příliš příjemné na tuto lepkavou pásku hledět. Láhev s úzkým hrdlem zčásti naplněná pivem nebo sladkou tekutinou také část hmyzu zlikviduje.

* Módní jsou sítě proti hmyzu, které připevníme do oken. Přes ně se mouchy ani komáři dovnitř nedostanou a my můžeme větrat i večer, když jsou rozsvícená světla. Černé sítě jsou přitom průhlednější než bílé.

* Na terase se komárů částečně zbavíme loučemi s repelentním olejem a repelentními svíčkami.
Hmyz by se nám měl vyhnout. Elektrické lampy proti hmyzu hmyz přilákají světlem a pak ho zahubí elektrickým výbojem.

* Zaručeně osvědčený recept, jak odpudit mouchy a komáry je ten nejjednodušší: do malé misky nebo skleničky vložíme asi 15 hřebíčků, zalijeme je vlažnou vodou a necháme je luhovat. Do každé místnosti dáme jednu takovouto misku, nejlépe v blízkosti oken i dveří. Během jediného dne tento hmyz prostě zmizí. Občas miskou pohneme, aby se hřebíček rozvoněl, jednou za čas dolijeme vodu, pokud hřebíček zplesniví, vyrobíme do čisté nádobky nový odpuzovač. Vůně hřebíčku provoní byt a hmyz vyžene (není ale účinný na můry a různé brouky)..

reklama
reklama

Komentáře