Jak zvládnout stres podle horoskopu?

Určitě jste si všimli, že každý se se stresovými situacemi vypořádává úplně jinak. Někteří panikaří, jiní dokážou zachovat chladnou hlavu.

Kam se řadíte vy? A co dělat, když se do nějaké vypjaté situace dostanete?

Beran: Vaše tempo je občas doslova vražedné, není se proto co divit, že snadno ze stresu onemocníte. Nejčastěji vás trápí bolesti hlavy, špatná imunita a dlouhodobá nespavost. První pomoc: Musíte se naučit relaxovat a nejít vždy hlavou proti zdi.

Zkuste odvar z kopřiv či masáž konopným olejem.

Býk: Kořínek máte tuhý a hned tak vás něco nerozhodí. A když už, tak si pořádně zakřičíte, abyste to ze sebe dostali ven. Proto se mohou nečekaně po celý rok objevovat bolesti v krku. První pomoc: Pokud můžete, vyhýbejte se konfliktům.

Vykloktejte si odvar z jitrocele, uklidní vás i pampeliškový čaj.

Blíženci: Pozornost byste měli věnovat především dýchacím cestám a také nervům, které vás čas od času od samého rozčilování rozzlobí. První pomoc: Až zas budete s někým vést zuřivou debatu, snažte se nepodléhat emocím.

Pro uklidnění nervů využijte jasmínový čaj a doplňky stravy ze sporýše lékařského.

Rak: Jste od přírody velmi citliví a vaše psychické propady se často odrážejí na vašem zdraví, zejména tedy na žaludku. Trpíte na zácpy a potíže vám dělá shodit i pár kil. První pomoc: Zkuste si brát méně věcí k srdci a více si užívejte každodenního života.

Den vám rozzáří čaj z máty peprné či čerstvého zázvoru.

Lev: Vaší hlavní slabinou je srdce, o které byste měli především pečovat. Zbytečně se v práci nepřepínejte a snažte se nerozčilovat, jinak se u vás projeví potíže s krevním tlakem. První pomoc: Stres vyvažujte aktivním pohybem.

Dále vám pomůže koupel s voňavou levandulí a heřmánkový čaj.

Panna: Právě vy míváte největší potíže s orgány, které citlivě reagují na stres. Hlídat byste si proto měli, co jíte, abyste zbytečně nezatěžovali trávicí systém. První pomoc: Zapomeňte na zpracovávané pokrmy a jezte hlavně čerstvou zeleninu a ovoce.

Pomůže vám také léčivý čaj ze zeměžluče.

Váhy: Tak moc se snažíte udržet svůj život v rovnováze, až to občas odnesou vaše párové orgány. Nezřídka jsou u vás k vidění potíže s ledvinami, močovým měchýřem či vaječníky. První pomoc: Nechte občas svůj život volně plout a nestresujte se zbytečnostmi.

Při nápravě vsaďte na čaj z břízy či fialky.

Štír: Pokud vás někdo rozzlobí, umíte ho slovně zasáhnout na nejcitlivějším místě. Často vyletíte jako čertík z krabičky, což se někdy projeví i na vašem zdraví. První pomoc: Než se zas někoho pokusíte sesadit z trůnu, počítejte do tří a snažte se být nad věcí.

Po náročném dni si dejte meduňkovou koupel a čaj z pelyňku.

Střelec: Neustále někde pobíháte, cestujete nebo něco plánujete, takže nemáte ani čas si pořádně všimnout, že se s vaším tělem dějě něco zvláštního. První pomoc: Nesnažte se svá onemocnění předcházet a vždy je pořádně doléčete.

Zklidnit mysl vám pomůže například kozlík lékařský..

Kozoroh: Podobně jako Býci se příliš nestresujete a nebýváte ani často nemocní. Vaší slabinou jsou však kosti, kolena a klouby. Na ty si dejte obzvlášť pozor. První pomoc: Jste tvrdohlaví a neradi druhým ustupujete.

Nebojte se přiznat chybu a druhým se omluvit. V případě přetažení organismu vyzkoušejte přesličku.

Vodnář: Není snadné se s vámi důvěrně sblížit. Ačkoli navenek působíte po většinu času přátelsky, zachováváte si přece jenom určitý odstup. Jste-li nemocní, snažíte se pomoci si sami. První pomoc: Abyste předešli problémům s krevním oběhem, občas si naordinujte heřmánkový čaj a odvar z kozlíku lékařského.

Ryby: Rádi se vznášíte v oblacích a dokážete zhojit rány i těm, kteří si to nezaslouží. Někdy si svět příliš idealizujete a smutky utápíte v alkoholu či omamných látkách. První pomoc: Pokud vás něco trápí, rozdělte si problém na části a vypořádejte se s nimi postupně.

Z bylinek vám v nesnázích pomůže podběl a koniklec..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden