Moje chvilka pohody

Krušné hory potěší každého

Nekonečně dlouhá bílá běžecká stopa a romantická zákoutí

Můžete tu lyžovat, běžkovat nebo se jen tak procházet zasněženými tichými lesy. Kdo chce relaxovat, zajede si do nejbližších lázní anebo si jen tak posedí ve vyhřáté horské chalupě.

Krušné hory prý střeží bájný duch Rudovřes. Intenzivní sopečná činnost v minulosti přinesla Krušným horám bohatý výskyt kovových rud a léčivých pramenů, které daly vzniknout mnoha lázeňským střediskům. Pro milovníky zimních sportů přinášejí hory skvělé podmínky pro vyžití.

Především zimních Klínovec, Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec, Telnice a mnoho dalších.

Boží Dar a Klínovec

Boží Dar i Klínovec nabízí několik areálů. V těsné blízkosti Božího Daru leží lyžařské areály Neklid a Novako. Ski areál na Klínovci společně s blízkým německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec se 33 km sjezdových tratí.

Je propojený skibusy a společným skipasemVedle perfektně upravených sjezdovek všech obtížností je zde i večerní lyžování, profesionální skicrossová trať, dětské parky, dobře vybavený snowpark, systém technického zasněžování, velkokapacitní parkoviště zdarma přímo u pokladen a výstupních stanic vleků.

Lanovka spojuje Klínovec s Jáchymovem. Najdete tu Aquacentrum Agricola, moderní vodní ráj s atrakcemi, saunou a nabídkou relaxačních a wellness procedur. Večer po lyžování se vám bude náramně hodit!

Z německé strany

Krušné hory jsou především rájem pro běžkaře nabízejí také desítky kilomentrů tras. Jednoznačným sportovním centrem východní saské části Krušných hor je městečko Altenberg. Vedle krátké sjezdovky a bobové dráhy jde hlavně o desítky kilometrů upravovaných a dobře značených běžkařských stop.

Vydat se můžete na vrch Geisingberg. Z centra Altenbergu jsou na vrchol jen asi dva kilometry. Na vršku stojí chata, která má otevřeno i v zimě. Vystoupit se dá i na rozhlednu Louisenturm z roku 1891. Když se cestou zpět do Altenbergu budete držet poněkud vlevo, záhy se přiblížíte na okraj proslulé pinky (Pinge) neboli obří jámy, která je pozůstatkem středověkého dolování cínu.

Na běžky po Česku

I českou stranu hor křižují stovky kilometrů strojově upravovaných běžeckých stop pro klasiku i bruslení. Od střediska Lesná přes Klíny, Dlouhou Louku, Bouřňák, Fojtovice a Telnici vede Krušnohorská bílá stopa. Celé pohoří potom protíná Krušnohorská magistrála.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden