Může být nevěra užitečná?

Nevěra ke vztahu nepatří. Přesto někdy zcela paradoxně dokáže právě bokovka skomírající vztah zachránit. Na začátku zamilovanosti jsou všichni přesvědčeni, že jich se nevěra netýká a jsou navždy uchráněni ponížení a zrady.

Jednoho dne ale můžete stát před tvrdou realitou, že vám váš partner byl nevěrný. A to ještě s nějakou o dost mladší a o dost hezčí a hubenější slečnou. To, že bylo manželce někdy nevěrných přiznalo více než třetina mužů.

A naopak téměř polovina žen prohlásila, že by nevěru svému muži nikdy neodpustila a rovných 70 procent ji považuje za nejhorší provinění ve vztahu. Ale je to opravdu tak? Jaká je realita?

Dá se to odpustit?

Ve skutečnosti mnoho párů v takové situaci neřeší věc radikálně, nebalí se kufry. A to z jednoho prostého důvodu. Nevěra je sice velice bolestivá a může se zdát k nepřežití, ale je také dost poučná a možná i užitečná.

Dokáže totiž ve vypjatých chvílích nastavit zrcadlo a vy možná díky tomu zjistíte, kde jste dělala chybu. Možná jste byla příliš hodná. Muži milují potvory. Nebo jste naopak byla příliš strohá a studená. Díky svému pracovnímu vytížení a starostem o domácnost, jste se muži možná přestala věnovat, neměla pro něj dobré slovo a chvilku času.

Tahle vaše inventura je jistě skvělý začátek pro nový levl vašeho vztahu.

I on si ledasco uvědomí

Váš partner je sice mizera, který vás podvedl. Pokud ale skutečně šlo jen o úlet a o chvilkové selhání, máte většinou vyhráno. Muž se cítí provinile a začne zpytovat své svědomí.

Když mu velkoryse odpustíte, bude se i on snažit. Nevěra v takovém případě pročistí vaše vztahy a celé soužití může do budoucna oživit. Samozřejmě jen za situace, že už se nic podobného nebude opakovat. Pak ty kufry sbalte rychle.

reklama
reklama