Nezamotejte se v sítích

Obliba sociálních sítí roste nejen mezi mladými, ale podle posledních průzkumů je využívá až 35 procent lidí starších 65 let. Nadměrné brouzdání po sítích však může vést k odtržení od reality i k závislosti. Jak se tedy dobře bavit a zároveň nepodlehnout?

Zapisujte si čas

Nejdůležitější je vyhnout se tomu, abyste na Facebooku trávili nekontrolovatelně mnoho času. Odvádí vás to z reálného světa do virtuálního. Ochuzujete se tak o svůj vlastní život. Zkuste si pravidelně psát, kolik času denně sociálním sítím věnujete. Komunikace přes ně je mnohem snadnější a každý v ní může uspět. Na rozdíl od reálného světa.

Pozor na ztrátu vlastní identity!

Ve skutečném životě pak jeho suverenita náhle zmizí a dostaví se frustrace. Ty mohou být stále hlubší a vést jednak k závislosti na Facebooku, kde tyto potíže nemá. A na druhé straně i k tomu, že bude kontakt s reálným světem a lidmi ještě více omezovat. Potíž je i v tom, že vy, ale i ostatní uživatelé sítě, si mohou zadávat zcela jinou identitu a vy vlastně nevíte, s kým mluvíte a komu prozrazujete své pocity a citlivá data. Mnoho lidí to i přes varování činí, pod dojmem důvěrnosti, kterou v nich debata na síti vyvolává.

reklama
reklama

Komentáře