Pohoda řeckých ostrovů vás rozmazlí

Bílé domky s modrými okenicemi, klikaté uličky a nezapomenutelný folklor

Tady se zastavil čas! Zastavte se proto i vy a užijte si dovolenou, na kterou nezapomenete. Každý rok zde můžete objevovat jiný ostrov. Jsou jich tu téměř tři tisíce!

Řecké ostrovy vás jen tak neomrzí. Brzy totiž zjistíte, že každý ostrov má jiný ráz, ale nádherná příroda a přívětiví lidé na vás čekají na každém z nich. Řekové se dožívají vysokého věku a nejméně trpí srdečními chorobami.

shutterstock_221572786

Vděčí za to zdravé kuchyni, olivovému oleji a pozvolnému životnímu rytmu.  Čas rozhodně není pánem Řecka. Rychle tady zapomenete na stres všedního dne. Dopřejte si dlouhou polední siestu s krátkým spánkem nebo podvečerní posezení u dobrého jídla v některé z rázovitých taveren na břehu moře, vychutnávejte si dobré víno a nechte se ukolébat šuměním vln.
I takové zdánlivé maličkosti tvoří totiž dokonalou řeckou pohodu.

Kréta – šestý kontinent

Je největším řeckým ostrovem a rodištěm samotného Dia. Pro rozmanitost své přírody je nazývána šestým kontinentem. Najdete tu krásné pláže, vysoké hory i hluboké kaňony. Kréta patří k nejvíce navštěvovaným ostrovům Řecka.

shutterstock_321130118

Nabízí nádherná letoviska s dlouhými plážemi, kláštery, soutěsku Samarii v lesnatých horách a starobylý palác Knósoss, který znáte z řecké mytologie. Hlavní město Hérakleion je oblastí nejzajímavějších archeologických památek.

Kréta je také pověstná svými bylinkami. Díky specifickému klimatu jsou prý dokonce jedny z nejléčivějších na světě.

shutterstock_231987754

Zakynthos – ostrov květů

Zakynthosu se také říká ostrov květů. Květiny tu totiž vyplňují každý kousíček volného prostoru a vzduch je tak nasycen vůní, že se cítíte omámeni. Hlavním městem ostrova je stejnojmenný přístav. Památky zde ale nenajdete, staré město zničilo zemětřesení.

V severní části ostrova stojí za zhlédnutí Modré jeskyně a na pobřeží okolo Keri najdete nespočet pláží, zátok a přírodních přístavů.

shutterstock_404534521

Rhodos a Lesbos

Ostrov Rhodos vás zaujme především svými prastarými horskými vesničkami, mezi nejpůvabnější patří Mesanagros. Je zasazená do krásné a drsné krajiny pohoří Koukouliari, a už jen cesta k ní je opravdovým zážitkem.

Na ostrově Lesbos najdete zase zajímavý přírodní úkaz zkamenělý les. Je to druhý největší zkamenělý les na světě. Prohlédnout si tady můžete zkamenělé stromy staré neuvěřitelných 20 milionů let.

shutterstock_292061663

Udělejte si řecké tzatziki

Okurku  nastrouháme, dáme do síta, osolíme a vymačkáme z ní veškerou vodu. Dobré je vždy chvíli počkat, než se okurka „vypotí“, a pokračovat v mačkání. Smícháme s prolisovaným česnekem, jemně nasekaným koprem a jogurtem.

Dochutíme solí a černým pepřem, nejlépe čerstvě mletým. Podáváme dobře vychlazené.

12denní letecký zájezd na Krétu do tříhvězdičkového hotelu pořídíte  již od 11 990 Kč.

reklama
reklama

Komentáře