Rafinované líčení pod brýle

Nalíčit se pod brýle tak, aby pohled dostatečně vynikl, není snadné. Brýle tvoří jistou bariéru, poutají na sebe pozornost, mění ve své podstatě obličej. Zaměřte se proto na správné nalíčení očí.

Některé skla, především ta s hodně dioptriemi, oči zmenšují, jiná zase až nepřirozeně zvětšují. To je první věc, na kterou byste při líčení měla myslet. Svou roli hraje i tloušťka, barva a tvar obrouček.

Velké oči jsou v módě

Když brýle oči zvětšují, zaměřte na prokreslení oka, zdůraznění jeho jednotlivých částí. Žádoucí je mandlový tvar, kterého docílíte stínováním, případně linkami hezky protaženými až za hranici oka.

Pokud chcete oči ještě více zvýraznit, vezměte si k ruce oční stíny. S jejich pomocí oko opět lehce protáhněte. Dejte si ale pozor, aby oční stíny neměly tvrdě ohraničené mapy. Vždy je rozmažte do ztracena. Pokud jde o řasenku, nanášejte ji hlavně na vnější řasy.

Stíny pro rozjasnění

Nalíčit se pod brýle, které oči zmenšují, je těžší. Zaměřte se hlavně na rozjasnění oka, na krásné barvy stínu nebo linek, které dodají oku šmrnc. Zvětšit oko můžete opět správnou aplikací stínů.

Zaměřte se na záhyb oka, který zvýrazníte nejlépe neutrálním hnědým stínem, dodáte tak oku hloubku a zvětšíte ho. Na pohyblivé víčko použijte nějaký výrazný lesklý stín a rozmažte ho štětečkem směrem ven.

Ke zvětšení oka na závěr poslouží i výrazný nános řasenky na všech řasách, případně umělé řasy po celé délce oka.

reklama
reklama

Komentáře