Španělská Costa Brava

Tato turisty nejvíce navštěvovaná oblast Španělska na hranici s Francií má skutečně co nabídnout. K dispozici tu jsou i malé útulné zátoky a přírodní rezervace. A co je tu všechno možné vidět, když se zrovna nekoupete?

Například zajímavý benediktinský klášter, který se jmenuje Sant Pere a najdete ho nedaleko El Port de la Selva. Stojí pod horou Serra de Roda a pochází z 9. století. Na ruinách kláštera můžete obdivovat různé stavební styly, od arabského až po španělský románský sloh.

Pokud máte v oblibě extravagantního malíře Salvadora Dalího, navštivte jeho divadelní muzeum ve městě Figueres. A do třetice objevte krásné historické městečko Pals, obehnané středověkými hradbami s nádhernou gotickou čtvrtí.

Konečně na pláž

Za městem Pals je pěkná písčitá pláž. Také přístavní město Lloret de Mar má krásnou písčitou pláž, lemovanou téměř 700 metrů dlouhou, palmovou promenádou. Moře je tu průzračně čisté, úzké uličky překypují množstvím obchůdků, kaváren, restaurací i barů.

Na Plaza de la Vila se každou středu organizují noční slavnosti písní a koncertů a každou sobotu slavnosti typického katalánského tance – sardany. Chloubou Lloretu a vyhledávaným místem odpočinku jsou zahrady Sv.

Clotildy, postavené podle vzoru italských renesančních parků na útesu nad mořem v těsné blízkosti pláže Fenals. Přímo v centru města můžete shlédnout i arénu, kde se před jejich zákazem pořádaly býčí zápasy.

V blízkosti města je zábavní park Marineland, proslulý šou s delfíny či lachtany.

Trochu romantiky

Pokud hledáte ztělesnění romantiky, pak se vydejte do Tossa de Mar. Těšit se můžete na středověkou pevnost, ikonický maják či úzké uličky, lemované kamennými domky, které přímo vybízejí k poklidným procházkám, zakončeným v některé ze stylových restaurací.

Koupat se můžete v malebném zálivu, pokrytém hrubším pískem. Na konci letoviska se nachází menší pláž Es Codolar, zasazená mezi divoká skaliska. Právě tato část pobřeží má nejlepší podmínky pro potápění či šnorchlování.

V srpnu se zde koná oblíbený Mezinárodní hudební festival. V místní galerii a městském muzeu si můžete prohlédnout vzácné antické vykopávky i obrazy Marca Chaglla. Nejjižnější letovisko na Costa Brava, Blanes, má komornější atmosféru.

Původně malá rybářská osada je dodnes proslulá svými tradičními rybářskými trhy. Dominantu města tvoří zřícenina hradu Sant Juan. Nachází se tu i známá botanická zahrada Mar i Murtra.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden