Tady vám horko nebude!

Nejkrásnější výlety pro žhavé letní dny

Poznejte přírodní klenoty, kterými se můžeme právem pyšnit.

Podyjí

Vranovská přehrada

Kamenné moře, skalní věže, pašerácké stezky a desítky nádherných vyhlídek. Dyje je řeka, která protéká kaňonem. Krajina kolem ní je tudíž plná skal, prudkých útesů a krkolomných srázů.Dominantou tohoto jediného moravského národního parku je zámek Vranov.

Z nejnádhernějších vyhlídek stojí za návštěvu terasa vranovského zámku, vyhlídka Tanečnice, ze které je nejlepší pohled na zámek, Pašerácká stezka a Nový Hrádek. Překrásný výhled se vám naskytne i ze znojemských  hradeb.

shutterstock_507503872

Pálavské vrchy

Věstonice

Rozkládají se na Moravě kolem Věstonic. Oblast je známá hlavně svými zámky, letohrádky, parky a rybníky. Skvělé koupání je i na přehradě Nové Mlýny. Populární tradicí zde jsou vinobraní, vinné košty a výstavy vína.

Nejznámější je Pálavské vinobraní a koncem srpna se těší velkému zájmu veřejnosti také výtvarné sympozium v Mikulově.

shutterstock_299029487

Krkonoše

Pouť na Sněžku

Krkonošský národní park běžně nazývaný KRNAP je naším nejstarším národním parkem a dal by se nazvat také ostrovem tundry uprostřed Evropy.  Jeho dominantou je naše nejvyšší hora Sněžka. Ta se pravidelně stává cílem mnohých sportovních, kulturních i duchovních aktivit.

V půli srpna se na horu tradičně pořádá z Pece pod Sněžkou Svatovavřinecká pouť. Po návratu ze Sněžky do Pece vás čeká bohatý program jak pro dospělé, tak i pro děti.

Český ráj

Máchovo jezero

Bylo založeno císařem Karlem IV. a proslaveno básníkem K. H. Máchou. Patří k nejpřitažlivějším jezerům u nás. Na své si zde přijde každý. Mladí k jezeru jezdí na hudební festivaly a jejich rodiče a prarodiče na tradiční vinobraní v hotelu Port, které se pořádá poslední srpnový týden.

Zatímco dospělí mohou ochutnávat první bílý a růžový burčák, děti si budou s nadšením užívat soutěží, her a loutkového divadla. Chybět nebude ani soutěž pro milovníky lahodného moku v tahání koštýřem.

DSC_0093

Šumava

Plešné jezero

Nejkrásnější ledovcové jezero u nás okouzluje svou neporušenou divokou přírodou ve svém okolí. Procházka k němu je opravdovým zážitkem. Jezero je nejen krásné, ale také tajemné a podle pověstí bezedné.

V jezerní skále se ukrývá poklad, který hlídají krvežíznivé divoženky. Zvláštní jsou tím, že umějí plavat a mají červené vlasy. Cesta k tomuto přírodnímu úkazu není právě snadná. Na zpáteční cestě proto jistě uvítáte příjemné posezení a občerstvení v Říjišti.

reklama
reklama

Komentáře