Už jste ochutnali nápoj kombuchu z čajové houby?

Tajemná kombucha, nebo také zázračná čajová houba, k nám doputovala už za minulého režimu z Ruska, a brzy si pro své téměř zázračné účinky získala popularitu mezi lidmi nakloněnými přírodní léčbě.

Kombuchu znali už dávní obyvatelé exotické Číny, Koreje i Japonska. Přesto se k nám dostala z Ruska. Snad proto, že naši obyvatelé měli za minulého režimu k Rusku zkrátka blíž, než k asijským zemím.

Ruská záhada

Jedna z legend praví, že mezi obyvateli Sovětského svazu po roce 1945 značně stoupl výskyt nádorových onemocnění.

Jen ve dvou krajích na středozápadním Uralu lékaři zaznamenali, že tamní lidé trpí onemocněním mnohem méně než ostatní populace. Byly proto ustanoveny dvě výzkumné skupiny, které se do těchto míst vydaly, aby zjistili, proč tomu tak je.

Prozradila to babička

Celou záhadu nakonec pomohla objasnit náhoda. Jeden z členů výzkumného týmu šel navštívit sledovanou rodinu. Tam si všiml staré babičky, které popíjela zvláštní nápoj. Stará žena lékaři vysvětlila, jak nápoj připravuje, a prozradila mu, že v obou zkoumaných oblastech jej pije každá rodina.

Je to jejich tradice, která trvá po staletí. Houbu prý věnovali Číňané ruskému carovi a ten ji pak daroval svému lidu, aby si každý mohl doma připravit léčivý nápoj.

Zlepšuje imunitní systém

Kvůli svým léčivým účinkům si kombucha velmi rychle získala nadšené zastánce mezi fanoušky přírodní medicíny.

Není divu, vždyť vědci později zjistili, že obsahuje významné množství kyseliny glukoronové, která pročišťuje organismus, povzbuzuje správnou funkci imunitního systému a látkovou výměnu a napomáhá odbourávání cholesterolu.

Rovněž je stavební látkou mnohých důležitých polysacharidů, které tvoří vazivo či chrupavku.

Účinná prevence proti rakovině

Kombucha je také bohatá na kyselinu mléčnou, která má významnou roli v prevenci proti rakovině.

Dále obsahuje vitaminy B1, B2, B3, B6, B12 a C. Čajová houba také obsahuje kyselinu listovou, která je zodpovědná za metabolismus bílkovin, tvorbu červených krvinek, zlepšuje vstřebávání železa a podporuje přeměnu některých aminokyselin a syntézu nukl e o v ý c h kyselin.

To způsobuje, že má preventivní účinky proti mnoha civilizačním chorobám..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden