I po letech se stále vodí za ruce

Seznámili se v práci, při natáčení televizní inscenace Muž, kterého chtějí. Od té doby jsou nerozluční. Atraktivní blondýnka Lucie Benešová (42), pražská rodačka, se poprvé před kamerami objevila v roce 1985 v dramatu režiséra Juraje Herze Zastihla mě noc.

K herectví tíhla odmalička, vystudovala konzervatoř a vzhledem k nepřehlédnutelným půvabům se nevyhnula filmům, ve kterých bylo třeba odhodit oblečení, často veškeré. Naštěstí není přehnaně stydlivá, a když jí režisér přesvědčí, že určité erotická scéna je ve filmu nevyhnutelná, Lucie to uzná.

Viděli jsme ji ve Vekslákovi, v Sametových vrazích, v Ro(c)ku podvraťáků či ve filmu Bobule. Ale ani seriáloví tvůrci se jí nevyhýbají, účinkovala v seriálu Horákovi, On je žena!, v Ulici, ve Vinařích či Gymplu s (r)učením omezeným.

Na dětství vzpomíná ráda, s úsměvem podotýká, že oproti jiným se v té době s maminkou daleko víc kamarádily, nebyla to přísná dominantní matka. Fyzické tresty v rodině neexistovaly a Luciiny děti je také neznají.

Také vás může zajímat ...

Občas jí máma něco zakázala. Ve škole mívala energická blondýnka problémy s pozorností, povídala, nedávala pozor, domů nosila poznámky v žákovské knížce. Například: Když Benešová řekne, všechny spolužačky s ní jako stádo ovcí půjdou klidně i do sklepa.

Její matka dodnes vzpomíná, že na tu poznámku musela nějak reagovat na třídní schůzce, ale opravdu nevěděla, co má říct. Také jí utkvělo v paměti, že v době jejího dětství vládl podivný trend: spolužačky měly zakázané návštěvy.

Už tehdy to bylo Lucii divné a umínila si, že tohle by ona svým dětem nikdy neudělala, protože domov je stejně tak dětí jako rodičů. Takové to: Neexistuje, aby sem někdo chodil, to se Lucii už jako děvčátku protivilo.

gympl (2)

Na dnešní poměry se stala matkou brzy, syn Lucián (20) se narodil, když jí bylo dvaadvacet. Jeho tatínkem je idol žen Filip Blažek (43), který zamlada díky pěknému vzhledu zářil v pohádkách jako princ a nejedné obdivovatelce se o něm v noci zdálo.

A na to také doplatil Luciin a Filipův vztah. Když bylo Luciánovi pět let, zažívala jeho matka těžké chvíle. S Filipem Blažkem se rozešli. Bylo to složité období, na které půvabná blondýnka nechce příliš vzpomínat.

S povzdechem říká, že i trápení patří k životu. Naštěstí moc dlouho sama nebyla, takže to nebylo tak dramatické. Ale přiznává, že už by to nechtěla znovu zažít. Ani synovi to zrovna neprospělo. U dětí se často problémy projevují až s odstupem času.

Hoch se zpočátku choval normálně, nebylo na něm nic znát. Pochopil, že má táta byt jinde, že k němu bude chodit. Ale později mu otec začal chybět, vyptával se na něho. Ve školce byl dost roztěkaný, proto se herečka rozhodla pro odklad školy.

Psycholožka později potvrdila, že děti s odkladem školní docházky z devadesáti procent pocházejí z neúplných rodin. Ale Luciina rodina naštěstí neúplná zůstat neměla… Osud se totiž rozhodl, že Lucie co nevidět potká Tomáše.

Ten se narodil v Brně a původně se chtěl stát právníkem. To se naštěstí pro ně dva nepovedlo, na práva se nedostal. Vystudoval brněnskou JAMU a od roku 1994 dělal radost publiku místního HaDivadla. Později upoutal ve filmech jako Divoké včely či Mistři, nicméně prosadil se i coby vynikající komik.

Tomas Matonoha

To se ukázalo ve vystoupeních typu stand-up v pořadu Na stojáka a také v seriálu Comeback. Herec a moderátor Tomáš Matonoha (45) se s budoucí manželkou seznámil při natáčení televizní inscenace Muž, kterého chtějí.

Hráli pár. Dodnes prohlašuje, že Lucie je nejkrásnější žena, kterou kdy spatřil. Neztrácel čas a pozval ji na výlet do Brna. Ukázal jí Macochu, Špilberk, jeli do Mikulova do sklípku, na Svatý Kopeček, ještě ji vzal do Josefovského údolí a do Boskovic.

Zkrátka exkurze po jižní Moravě. Za rok od památného výletu si ji vzal. Nechápe situace, kdy spolu dva lidé chodí deset let, zapomenou se vzít a založit rodinu, a pak se rozejdou. Lucie prohlásila, že když se seznámili, v duchu si řekla, že Tomáš jí připomíná uhrančivého černého myslivce z Babičky.

A že je určitě ženatý. Působil totiž velmi zodpovědně. Podle všeho má herečka štěstí na přitažlivé, atraktivní a úspěšné muže, ale Tomáš Matonoha má ještě něco navíc: je to výrazně rodinný typ. A vzorný tatínek.

Když vzpomíná, jak asistoval u porodu svého prvorozeného syna Štěpána (12), citlivějším posluchačkám se vkrádají slzy do očí. Tomáš sugestivně líčí, že se Štěpán narodil ve čtvrt na pět ráno. Ten den nesvítilo slunce, noc byla neuvěřitelně sychravá a on coby čerstvý otec cítil cosi nepopsatelného.

VÌna roËnÌku 2014 se k¯tila 2. 6. 2015 v praûskÈ Vinici sv. Kl·ry.

Lucie si Tomáše váží a neustále ho chválí. Považuje ho za hlavu rodiny, i když… Každý přece ví, že muž je hlava rodiny a žena krk, který s ní otáčí. Chlap by měl podle Lucie především cítit, že je chlap. Na druhou stranu, ona není typ ženy, která by se nechala řídit.

Snaží se vzájemně se domlouvat. Zásadnější věci řeší on coby muž, běžné věci ona. Ostatně není žádná legrace ukočírovat tak početnou rodinu. Lucie je jedináček a kdysi jí kartářka předpověděla, že bude mít dětí jako smetí.

Herečka nad tím mávla rukou, připadalo jí to málo pravděpodobné. Dnes vychovává čtyři děti. Lucián je už dospělý, Štěpán v pubertě, Lara (5) předškolní. A ještě je tu Sára (18), kterou si manželé vzali do pěstounské péče.

Rozhodli se totiž poskytnout střechu nad hlavou a hlavně rodičovskou lásku tehdy osmileté dívence z plzeňského dětského domova, jehož byla Lucie patronkou. Tu touhu v sobě měla už dlouho, ale uskutečnila ji až s Tomášem, který s tím, že prospějí osamělému dítěti, nadšeně souhlasil.

Vinari9

Je to ideální manžel, který navíc – dámy budou asi závidět – nikdy nezapomene na výročí svatby. Pokaždé spolu jdou na večeři a Tomáš slibuje. Řekne například: „K dvacátému výročí dostaneš novou kuchyňskou linku na chalupu.

“ Nebo: „K padesátinám ti koupím nové auto.“ A Lucie neví, jestli se má radovat, nebo plakat. Dárky jsou to pěkné, ale bude na ně muset roky čekat. Naštěstí dostává nejen sliby, ale občas i opravdový dárek.

Musí však manžela nasměrovat na holčičí dar a neriskovat, že dostane motorovou pilu. Stačí říct: „Líbí se mi šaty ve výloze na rohu naší ulice. A paní prodavačka ví, že tam dneska přijdeš.“ Při vší té rychlosti, ve které žijí, si kupodivu dokáží udělat čas jeden na druhého.

Na karlovarském filmovém festivalu byli viděni, jak se na kolonádě vedou za ruce. Ani se příliš neukazovali na večírcích, byli hlavně spolu – v kinech anebo na vínečku. Roky hezkého a pevného vztahu, kde jsou spokojeni nejen oni dva, ale i ti kolem nich, nepovažují za příliš velkou vědu.

Základ je prý nelpět na nesplnitelných věcech a mít na paměti ty podstatné, společné. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...