Jeden z největších životních snů si Ivan Trojan splnil na fotbalovém hřišti!

Protože měla jeho žena přísné rodiče, utajili před nimi i svoji svatbu!

Málokterý ze současných českých herců je natolik vytížený jako Ivan Trojan (53). A málokterý je také tak populární napříč všemi generacemi!

Ačkoliv se Ivan Trojan narodil v rodině herce – jeho tatínkem je Ladislav Trojan (85) – původně měl namířeno do úplně jiného odvětví. Přitahoval ho sport. Nejradši by býval dělal basketbal, ale jak sám uvedl, pro tuto hru neměl dostatečně vysokou postavu. „Pochopil jsem, že na dlouhodobé setrvání v první lize to není,“ konstatoval.

Také vás může zajímat ...

„A taky jsem asi měl hraní v sobě – nějak předurčené, dané – a podvědomě jsem se vydal tím směrem. I spolužáci a profesorka češtiny mě přemlouvali, ať zkusím DAMU. Tak jsem se jednoho dne rozhodl.

Rodiče jsem dost překvapil, táta to nechtěl.“

Na Anděla Páně 2 přišlo přes milion lidí.

Ve školních letech býval třídním bavičem

Na dětství vzpomíná Ivan jako na krásné období a je za to rodičům vděčný. Snaží se totéž poskytovat i svým potomkům, i když ví, že doba je dnes jiná. „My samozřejmě neměli tolik možností pro vyžití, nebylo tolik zajímavých filmů, koncertů,“ řekl v jednom rozhovoru. „Na druhou stranu jsme cítili větší potřebu být spolu, hned po škole jsme běželi na hřiště a prostřídali všechny klasické zábavy.

To dnešním dětem chybí, raději komunikují přes Facebook, než by se setkaly. A když se setkají, je pro ně kolikrát obtížné vymyslet nějakou smysluplnou činnost.“ Ve třídě býval Ivan klaunem a „rušičem“ což po něm prý zdědil jeho druhý syn. Oblíbený herec mu musel dokonce domlouvat, aby to s bavením třídy na úkor pedagogů nepřeháněl.

Díky sportování se Ivanovi podařilo úspěšně projít pubertou, netáhlo ho to do hospod tolik jako jiné vrstevníky. A také mu vydržela fyzická kondice až do středního věku, i proto, že dodnes je pilný, co se týká sportovních aktivit. O Ivanovi je rovněž známo, že velkým fanouškem fotbalového klubu Bohemians Praha. „Jako velký fanda Bohemky prožívám naplno jejich zápasy.

Nejsem pasívní divák, ale divák, který jde s utkáním,“ prozradil herec. A nezůstalo jen u fandění. Když se jeho milovaný tým vracel zpátky do první ligy, zahrál si dokonce posledních pár minut druholigového zápasu.

Splnil si tím jeden ze svých snů.

Proslavila ho role ve filmu Samotáři.

Stál při ní, když jí bylo nejhůř!

Do své ženy Kláry (45), rozené Pollertové, se Ivan zamiloval během Letních shakespearovských slavností. Klára tehdy ještě studovala DAMU. Dvojice to ale neměla jednoduché, protože měla přísné rodiče. Ačkoliv už byla plnoletá, nesměla u Ivana přespávat. Tomu to vadilo, protože už měl svůj vlastní byt. Vyřešili to proto tím nejjednodušším způsobem: svatbou! Tu ale před rodiči utajili.

Otec a matka Kláry na to přišli až při náhodném prohlížení fotek, kde našli i ty ze svatby. Manželskému páru se postupně narodily čtyři děti, všechno kluci. Původně přitom počítali se dvěma. Rodina je tak výrazně mužská, ale jak Ivan prohlásil, holčička jim nechybí. „Bylo by to fajn, ale nebylo nám dáno,“ řekl. „A žena se s tím taky už smířila.

Ona je ta naše holčička.“ Ivan stál při své ženě, když překonávala těžkou krizi a bojovala s depresemi. V jednu chvíli ve stresu hubla a vážila jen 49 kilogramů. Přemýšlela dokonce o dobrovolném odchodu ze světa. Ivan ji neopustil a mnohokrát dokázal, že se o něho Klára může opřít.

„Protože naše manželství stojí na silných základech, oba jsme věřili, že to nemá a nesmí skončit“ konstatoval. „Je důležité si uvědomit, že muž a žena jsou různé bytosti s jiným myšlením a řeší situace jinak. Musíte se vžít do pocitů druhého, něco tolerovat a něco si vyříkat.“ O mužích ve znamení Raka se říká, že jsou citliví a mají smysl pro rodinu.

Svoji vnímavost dokazuje populární herec nejen v mnoha rolích, ve kterých ho můžeme obdivovat, ale už mnoho let i ve svém soukromí!

Seriálový četník Bedřich Jarý.

Padesátku oslavil opravdu ve velkém stylu!

Padesáté narozeniny bývají v životě muže velkým výročím. Když se přiblížily ty Ivanovy, jeho žena se na oslavu pořádně připravila a nachystala mu velké překvapení. Skoro rok dávala dohromady půlhodinový film, založený na klipech písniček, které Ivana provázely živote od dětství až po současnost. Zúčastnilo se ho velké množství lidí a všichni zadarmo.

Film se promítal během jednoho divadelního představení, které bylo přerušeno a po promítání pak Ivan spatřil v hledišti všechny kamarády a příbuzné!

Svoji ženu dokázal vždy podpořit.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...