Jitka Molavcová si vzala rozvedeného muže, ale ten už měl syna a jiné dítě nechtěl!

Měla v plánu stát se grafičkou, ale vítězství v soutěži rozhodlo o jiné budoucnosti!

Hvězda divadla Semafor, zpěvačka Jitka Molavcová (70) našla na uvedené pražské scéně nejenom angažmá, ve kterém vydržela až dodnes. Potkala tu i muže, se kterým prožila třicetileté manželství.

Schopnost rozdávat dobrou náladu a rozesmávat lidi měla Jitka už jako malá holčička. Své první vystoupení absolvovala ještě před nástupem do školy na mikulášské besídce. „Získala jsem oříškovou čokoládu jako první honorář, a tehdy se zrodil sen stát se herečkou a jako honoráře dostávat oříškové čokolády,“ vzpomínala.

Také vás může zajímat ...

Na bruslích po schodech a na sešitech z kopce

Na své dětství vzpomínala zpěvačka vždy ráda. Vyrůstala na pražských Vinohradech, kde byl její otec správcem pivovaru. Jednou z jejích radostí tehdy bylo bruslení na hřišti kousek od domova. Brusle na kličku, takzvané šlajfky, si nasadila už doma v bytě a po schodech v nich pak šla až na zamrzlou plochu.

K dalším zimním radovánkám patřilo sjíždění zasněženého kopce nejen na sáňkách, ale i na obalených sešitech. „Na jaře jsem vytáhla kolo a jezdila jsem po sladovně, vychutnávala jsem vůni sladu a chmele.

Tehdy se zde vařila vinohradská sedmička,“ popisovala Jitka dávnou idylku. „Dvůr byl rozsáhlý, s velkou zahradou, kde jsme měli záhony. Pěstovali jsme tam zeleninu, a dokonce jsme chovali i králíky.“

Říkali, že na to nemá povahu

Už jako dítě školou povinné se zvládla Jitka naučit hrát na deset různých hudebních nástrojů. Začala klavírem, přidala kytaru a ovládala i flétnu nebo foukací harmoniku. Přes tento očividný hudební talent se ale nepřihlásila na konzervatoř, jak by se dalo čekat.

Rodiče jí prý pokaždé, když Jitka nadhodila, že by chtěla být herečkou nebo zpěvačkou, jemně naznačili: „Jituško, ty se svou povahou? V žádném případě.“ Proto tedy poslušně nastoupila na střední grafickou školu. Chtěla pak v tomto oboru pokračovat i na nějaké zahraniční univerzitě.

Jedno vítězství v pěvecké soutěži Jitku ale posunulo zpátky k hudbě. Díky němu se přihlásila na konkurz do slavného divadla Semafor. To bylo tenkrát na vrcholu své slávy, i díky dvojici Jiří Suchý (89) a Jiří Šlitr (+45).

Na jednom představení si oba pánové dokonce Jitky všimli mezi diváky a trochu si ji dobírali. Dva týdny nato Jiří Šlitr tragicky zahynul a Jiří Suchý se tak ocitl bez jevištního parťáka. Ideální dvojici pak vytvořil právě s Jitkou Molavcovou.

Vytvořil pro ni postavu hospodyně Žofie Melicharové, kamarádky kabaretiéra Jonáše, kterého hrál v 60. letech. Jitka byla z téhle postavy nadšená, říkala jí „ženský klaun“. „Měla v sobě takovou zvláštní dojemnost,“ uvedla.

Králi Miroslavovi vyznala lásku přímo!

Svůj idol měla Jitka v jednom pohádkovém představiteli. Jednalo se o Vladimíra Ráže (+77), krále Miroslava z filmu Pyšná princezna. Měla možnost říct mu o své platonické lásce přímo, protože Vladimír navštívil jedno představení v Semaforu.

Skutečného životního partnera našla Jitka přímo v divadle. Hned na začátku svého působení ve slavném divadle se zamilovala do scenáristy a spisovatele Jana Petráně, který občas v Semaforu hostoval v malých rolích.

V životě Jitky hrál ale roli velkou a zásadní a ona s ním v manželství prožila třicet let. Vlastního potomka se ale nedočkala, Jan to totiž nechtěl. Stačilo mu, že měl syna z předchozího manželství. Vztah se nakonec rozpadl poté, co se Jitka znovu zamilovala. Jednalo se opět o herce.

Alfréd Strejček (78) předčasně ovdověl, jeho partnerku, známou atletku Jarmilu Nygrýnovou (+45) mu vzala rakovina. Společně s Jitkou vytvořili i pracovní dvojici pro pořady, se kterými vystupovali v českých kostelích. Jitka ale nikdy jejich vztah přímo nekomentovala a dotazy odrážela se slovy, že se nechce bavit o svém soukromí.

Na nový hudební nástroj se raději jezdila učit hrát do přírody!

Hře na saxofon se Jitka učila od Eugena Jegorova (+55), který na nástro. Vyžadovalo to neustálé cvičení, což Jitka řešila tím, že jezdila do přírody – bála se, že by jí kvůli neustálému hraní nadávali sousedé. „A tak jsem cvičila v holubníku i v kurníku. A jedna slepice přestala snášet, to je fakt pravda,“ líčila zpěvačka.

„Ostatní to snášely docela dobře. Horší to bylo v pražském bytě, kde jsem cvičila. Jeden soused mi pak řekl: Jé, ty tady taky bydlíš? To tě lituji, nějaký blbec pořád hraje na saxofon.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...