Když začnou volat jarní dálky

Cítíte nedostatek energie? Jarní únavě nejlépe předejdete procházkou

Čerstvé povětří, hřejivé sluneční paprsky, vábení přírody, zpěv ptáků. Nemáte chuť vyrazit na první pořádný výlet?

6182ad8ee02bcb9b7acfdfffdc30aba9063c469f

Také vás může zajímat ...

Buchlovice

Nalaďte se italsky

Romantický zámek dostala hradní paní z lásky. Majitel Buchlova jej nechal postavit přesně podle jejího oblíbeného zámku v Itálii, aby krásné Anežce nebylo po této zemi smutno. I vy se zde snadno zasníte a přenesete se na chvíli do jižních krajů.

Poté se můžete vydat do nedaleké Smraďavky. Název dostalo místo podle sirovodíkového pramene, který zde tryská. V místních lázních si skvěle odpočinete, a můžete si dopřát i masáž. Zámecká restaurace je skvělá, obsluha milá a lze se zde ubytovat.

Náročnější zvolí stylovou zámeckou ložnici s vířivkou, skromnějším postačí laciný nocleh v chatce. Nenechte si ujít skanzen Modrá a za odměnu si po výstupu do kopce dopřejte vynikající a levnou zvěřinu v motorestu Na Samotě v lese na vrcholku Buchlovských hor.

tokán 1

Kyjovské údolí

Nalaďte se romanticky

Nádherný špacír jako z pohádky. Kilometry kráčíte podél průzračné říčky, která se klikatí mezi skalními stěnami. Po cestě míjíte jeskyně a tajemné sluje. Pod nohama se vám v podzemí proplétají neprobádané a zapomenuté chodby, kterými jsou propojeny místní hrady – Kyjovský, Brtnický a Vlčí hrad – až s německým Hohensteinem.

Cestou po rovince si odpočinete na dřevěných lavičkách, občas se pokocháte vyhlídkou do kraje, a nakonec po této bývalé Hradní stezce dojdete do půvabné německé vísky, kde si dáte kávu. Při procházce zhluboka dýchejte, vzduch je zde krásně čistý a svěží. Budete-li v Kyjově, nezapomeňte navštívit nedalekou Doubici.

shutterstock_521962699

Panenský Týnec

Po stopách Keltů a starých Slovanů

Nedaleko Slaného se nachází místo, kde najdete jednu zajímavost vedle druhé. Příjemnou procházkou po rovince stihnete během čtyř hodin v klidu navštívit světovou raritu v podobě nedostavěného chrámu v Panenském Týnci.

Od něho zamíříte přes pole k nejvyššímu stojícímu menhiru u nás, pak z kopečka k nejstaršímu Oldřichovu dubu, který je památkou na velkou lásku Oldřicha a Boženy. Odtud si trochu vyšlápnete do Třebízu.

Menhir Kamenny pastyr klobuky_na volnenoze.cz

Poobědváte v místním motorestu, kde si budete připadat, jako v jiném světě. Poctivý guláš s osmi vás tu vyjde na 65 Kč. Ten můžete rozchodit na místní vyhlídce spisovatele Třebízského. A na závěr už jen místní skanzen.

shutterstock_443334520

Drábské světničky

Pospěšte si, než zmizí!

Rok po roce se více a více drolí. Pokud patří těchto 18 světniček, částečně vytesaných do pískovcové skály, mezi vaše plánované výlety, pak návštěvu raději neodkládejte. Tato památka, kterou každý rok navštíví tisíce turistů, se totiž rychle rozpadá.

Cest sem vede více, nejpříjemnější je ale nejspíš z vesničky Březina. Z ní se dejte po žluté, pak po červené značce, ujdete 3 km, a naskytne se vám výhled, na který nezapomenete. Při dobré viditelnosti můžete v dáli spatřit i Jizerské hory.

Až se budete chtít po procházce posilnit, oblíbenou a cenově přijatelnou je Hospůdka Na krásné vyhlídce. U lahodného moku si můžete i nadále užívat pohledu na malebnou krajinu Českého ráje.

shutterstock_477070087

Holašovice

Dejte si tu drbáky!

Poznáváte ty malebné domky z Prodané nevěsty, kterou jste viděli v televizi? Jestli jste si mysleli, že to byly kulisy, pak se mýlíte. Tato vesnička skutečně existuje. Najdete ji v jižních Čechách. Není to ale žádný mrtvý skanzen.

V těchto domcích je živo. Ve většině z nich bydlí trvalí osadníci. V těsné blízkosti vesnice se nachází Holašovický okruh. Je to takový jihočeský Stonehenge z 25 obřích kamenů. Nemusíte tedy jezdit do Anglie.

I zde se můžete nabíjet energií a meditovat. Místní hospoda vám poté nabídne celou řadu staročeských dobrot. Víte například, co to byly pravé jihočeské drbáky? Ne? Pak si je zde dejte! Jsou opravdu výborné!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...