Na třídním srazu jsme s kamarádkou zažily děsivé setkání!

Nejprve jsme ho nemohly poznat, ale pak nám došlo, o koho se jedná!

Někteří lidé se nejspíš nezmění ani po smrti, zvlášť když o ní ostatní nevědí.

Třídních srazů spolužáků ze základní školy jsem se zúčastňovala pravidelně. O mnoha dalších se to říct nedalo. Byli i takoví, o nichž jsme léta nevěděli skoro vůbec nic. Například Aleš, třídní bavič a vtipálek.

Také vás může zajímat ...

Nadšeně jsme ho vítaly!

Scházeli jsme se zhruba jednou za tři roky. Na předloňském srazu jsem ale s kamarádkou Danou prožily opravdu hrůzný zážitek. Jako obvykle se vše konalo v jedné naší oblíbené restauraci, kde jsme měli vždy vyhrazený salónek. Protože jsme s Danou milovnice nikotinu, chodily jsme si ven zapálit. Stály jsme před restaurací, když se náhle u nás zastavil jakýsi muž.

Pozdravil nás, usmál se na nás a zeptal se, jak se máme. Nejprve jsem si nebyla jistá, ale pak mi to došlo – jednalo se o léta ztraceného Aleše. Také Dana ho poznala a obě jsme ho chtěly nadšeně přivítat. Bránil se tomu a ustoupil před námi dozadu, jako by se nás bál. Pak nám s vážnou tváří oznámil, že je vlastně mrtvý a že nám to jenom přišel říct.

Brali jsme to jako další z jeho zábavných kousků.

Trvaly jsme na to, aby Aleš šel dál mezi ostatní, ale odmítl.

Rozuzlení bylo mrazivé

Vrátily jsme se dovnitř a po zbytek večera už jsme Aleše neviděly. Zmínily jsme se spolužákům o našem setkání, ale nikdo nám nevěřil. Mě osobně mrzelo, že Aleš odmítl jít na sraz a nechápala jsem jeho chování. Možná mu někdo ze třídy kdysi provedl něco, o čem nevím, říkala jsem si. Vysvětlení ale bylo daleko strašnější!

Na dalším srazu nám jeden ze spolužáků prozradil, že Aleš zemřel – už dávno, před deseti lety, na rakovinu. Stalo se to v cizině, kam se kdysi přestěhoval. Já a Dana jsme zůstaly v šoku a běhal nám mráz po zádech. Zážitek z minulého třídního setkání tak dostal úplně jiný rozměr. Dodnes při té vzpomínce cítím strach a tíseň. Netuším, proč se Alešův duch zjevil právě nám a právě tehdy.

Byl to snad nějaký jeho poslední posmrtný vtip?

Vilma J. (50), Třinec

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...