Po drsné hádce opustila Heidi Janků otce, který jí zničil dětství – a už ho nikdy neviděla!

„Nikdy jsem neposlouchala okolí, co bych měla dělat. Dělala jsem to tak, jak jsem to cítila.“

Život zpěvačky Heidi Janků poznamenali dva výrazně starší muži. Nejprve její despotický otec, který se nebyl schopen po smrti své ženy postarat o rodinu. A později její druhý manžel, jemuž vděčí za krásný život.

Dětství Heidi Janků bylo obdobím, kdy prožila spoustu stresu, dramatických situací a zvratů. Dokud žila její maminka, bylo všechno v pohodě. Ačkoliv oba její rodiče vyučovali hudbu, zpěvačku v ní objevila právě máma. Svěřila se jí, že kdysi chtěla být barovou zpěvačkou a že by byla ráda, kdyby se jí někdy stala Heidi.

Také vás může zajímat ...

Bohužel se nedočkala toho, když její dcera začala slavit u mikrofonu úspěchy.

Našla v manželovi náhradu otce, který jí zklamal?

Prý mu zkazila život!

Heidi byla ještě školačkou na prvním stupni základní školy, když maminka vážně onemocněla. Rakovina byla velmi agresívní a během pár měsíců nejmilovanější bytost malé dívky zemřela. Teprve po smrti matky začala Heidi v praxi chápat, co je její otec za člověka. Nesměla jít mamince na pohřeb, musela jít do školy. Otec těžce pil a neuměl se starat o domácnost.

Svým vlastním závislostem dával přednost před rodinou, takže doma stále chyběly peníze. Neštítil se dokonce sáhnout ani na částku, kterou Heidi dostávala po mamince jako sirotčí důchod. Jediným světlým bodem v životě dospívající slečny se tak stala teta, která se jí zastala i před otcem. Ten jí ale stejně doma šikanoval a terorizoval.

Jednou pak prohlásil, že mu prý svým narozením zkazila život. Tehdy k němu ztratila poslední zbytky jakéhokoliv vztahu.

Nemohla se ale o ničem zmiňovat moc nahlas, protože otec hrozil, že jí dá do dětského domova!

Skupina lidí, kteří měli propojené životní osudy.

Ze slušnosti mu zařídila pohřeb

Heidi měla i staršího nevlastního bratra – rozdíl mezi nimi byl jedenáct roků. Žil osaměle. Prodělal infarkt a musel odejít do invalidního důchodu. Už předtím měl rovněž blízko k alkoholu a jako invalida pil ještě víc. Náklonnost k restauracím se mu nakonec nevyplatila. Jednou po zavírací době nasedl do auta k neznámému člověku. Vůz havaroval a zpěvaččin bratr byl na místě mrtvý.

Heidi tak ztratila dalšího blízkého člověka. S otcem se definitivně rozešla ve zlém tehdy, když si našla přítele. Udělala poslední vstřícné gesto a svého partnera otci představila. Následovala brutální hádka, po které Heidi odešla a zanedlouho se vdala. S otcem se pak už nikdy nesetkala. O tom, že zemřel zcela opuštěný v nemocnici, se dozvěděla zprostředkovaně.

Zařídila mu pohřeb bez účasti veřejnosti, ale sama se ho nezúčastnila.

Nebylo to od ní žádné smířlivé gesto, prostě jen obyčejná lidská slušnost navzdory člověku, který jí tak ubližoval.

Svatba s prvním manželem.

Byl o třicet let starší!

Prvním manželem, po kterém má Heidi dodnes své příjmení (původně se jmenovala Hantlová) byl mladý muzikant. „Obyčejný fajn kluk, do kterého jsem se bláznivě zamilovala,“ popisovala zpěvačka. „Strašně mi přál, abych udělala kariéru.

Brali jsme se, když mi bylo osmnáct, ale já hned potom odjela na dva měsíce do zahraničí zpívat.“ Se svým manželem se Heidi rozvedla kvůli jinému muži, který se pro ni nakonec stal tím vyvoleným a osudovým. Seznámili se v době, kdy ona byla ještě vdaná a hudebník Ivo Pavlík (+84) ženatý. S Věrou Špinarovou (+65) se ale už rozcházel.

Mezi Heidi a jejím novým přítelem byl věkový rozdíl třiceti let. Manželství se jevilo jako riskantní záležitost, ale přes pochybnosti lidí kolem to zpěvačce s mužem ve věku jejího otce vyšlo. Byli spolu až do hudebníkovy smrti loni v létě. Skvěle si rozuměli po osobní i pracovní stránce. Měli si co dát. Heidi věděla, že vzhledem k věku její manžel pravděpodobně zemře mnohem dřív než ona.

Na velký citový otřes se ale nedá připravit. Krátce po smrti Ivo Pavlíka měla domluvený koncert.

Nezrušila ho, našla v sobě sílu vystoupit před diváky a zazpívala na manželovu počest!

Vyčítali jí, že dala přednost kariéře!

Protože si Heidi vzala o tolik staršího muže, bylo jasné, že nemůže moc počítat s tím, že by se stala matkou. Tím spíš, že Ivo už děti měl. Hned na začátku si oba vyjasnili, že budou klást důraz hlavně na kariéru – a co se týká rodinného života, nechají to náhodě.

„Lidi mi vyčítali, že jsem sobecká, protože jsem neměla děti,“ konstatovala Heidi, „ale já žila plnohodnotný život.“ Na rovinu přiznala, že když jí bylo pětadvacet, podstoupila interrupci. Tehdy ale nebyla na mateřství vůbec připravená.

A další příležitost se pak nenaskytla.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...