Portobello burger

Vegetariánská verze hamburgeru je tak dobrá, že si ji zamilují i ti, kteří dávají přednost masu.

Potřebujete:

5 žampionů portobello, 5 housek na burgery, 1 velkou červenou cibuli nakrájenou na plátky, 3 stroužky česneku, 5 plátků toastového sýra, hrst rukoly, 5 lžic majonézy, podle chuti rajčata nebo papriky, 2 lžíce nasekané bazalky, sůl, pepř

Postup:

  1. Prolisujte česnek a smíchejte ho s třemi lžícemi oleje. Z žampionů odstraňte nožku a vnitřní číst klobouku potřete olejem smíchaným s česnekem. Houby osolte a opepřete.
  2. Do majonézy zamíchejte nasekanou bazalku.
  3. Na rozpálený gril dejte žampiony a rozkrojené housky.Opékejte je z každé strany dvě minuty. Poté housky sundejte z grilu a žampiony přemístěte tak, aby byly v teple ale nepřipalovaly se.
  4. Spodní část housky potřete majonézou, na ní položte grilovaný žampion, na něj sýr, cibuli, rukolu a podle chuti rajče nebo papriku.
  5. S obložením burgeru experimentujte. Zkuste třeba sýr feta, grilované papriky či lilky nebo cuketu. Rozhodně nešetřete s cibulí.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...