Poslední iluze o mužích ztratila Světlana Nálepová, když naletěla profesionálnímu podvodníkovi!

„Nebyla jsem schopná vystoupit ze začarovaného kruhu neuspokojivých partnerských vztahů a stále se opakujících typů mužů, které jsem si přitahovala do života.“

Zanedlouho oslaví významné jubileum, ale na svůj věk rozhodně Světlana Nálepková (59) nevypadá. Ačkoliv v životě neměla štěstí na otce a vlastně pak ani na partnery, nijak jí to nezlomilo a na svět se dívá pořád pozitivně!

Jsou lidé, kteří najdou ideálního životního partnera na první pokus, ale přiznejme si, že takových šťastlivců zase mnoho není. A pak jsou naopak takoví, co se léta marně snaží a stále narážejí na problémy ve vztazích.

Také vás může zajímat ...

Určitě nás v tomto směru ovlivňuje naše dětství a vzorec rodiny, jaký jsme měli před očima. U herečky a zpěvačky Světlany Nálepkové (59) tahle pravda platí stoprocentně.

Násilí bylo na denním pořádku!

Strýčkem Světlany byl slavný partyzánský velitel Ján Nálepka (†31). Stejně jako on, pocházel i otec herečky z východního Slovenska a navíc byl důstojníkem. To samo o sobě nemusí být ještě na škodu, nicméně ve spojení se spíše intelektuálně založenou partnerkou jde o zdroj neustálých konfliktů.

Sama Světlana si zpětně myslí, že se ti dva raději neměli nikdy potkat, protože jejich manželství zkrátka nefungovalo. Otec pocházel z tvrdého prostředí, měl sedm sourozenců a tělesné tresty nebývaly v jeho původní rodině výjimkou.

Když se k jeho drsné mužské povaze připočte ještě záliba v alkoholu, je jasné, že Světlana neměla kvůli němu moc šťastné dětství. „Domácí násilí u nás bylo skoro na denním pořádku,“ vzpomínala s lítostí.

„Terčem byla většinou maminka.“ Nějakou tu ránu ale často schytala i ona nebo její sestra. Rozpory mezi otcem a dcerou se pak přenesly i do dospělosti. „Byl zarytý komunista, a když jsem podepsala Několik vět, zavolal mého muže, se kterým jsem se zrovna rozváděla, a řekl mu, že když mě udá, tak mi vezmou dítě z politických důvodů,“ líčila Světlana své zklamání.

Kvůli otci tak vlastně nemohla v době dospívání převzít nějaký vzor, jak se má muž k ženě chovat. Z toho pak nejspíš pramenily její omyly ve vztazích.

Exhibicionistkou už od mala

Úplně jiný vztah měla Světlana ke své mamince. Od té vzešel vůbec první impulz k tomu, že se vydala na hereckou dráhu. „Když jsem se narodila, ona byla naprosto přesvědčená, že se jí narodila subreta, a od mého útlého dětství dělala vše pro to, aby se její sen vyplnil,“ popisovala Světlana a dodala, že z ní zkrátka maminka chtěla mít Adinu Mandlovou(†81) šedesátých let.

Ona se tomu ale moc nebránila, protože vždy byla tak trochu malou exhibicionistkou. Ve druhé třídě vyhrála druhé místo v pěvecké soutěži hlavního města Prahy s písničkou Traktor frk frk po silnici – a její osud byl zpečetěn!

Následovaly dramatické kroužky, chození do baletu, přípravka Národního divadla, zpívání. „Byla jsem prostě cvičená jak opice,“ konstatovala Světlana. A to se u ní navíc ještě projevil talent k pantomimě.

Pokud by to bývalo s herectvím nevyšlo, měla v záloze připravenou ještě jednu cestu: koníčkem Světlany byla odjakživa archeologie. Touhle cestou se nakonec vydala její sestra, která vystudovala etnografii.

Ponorková nemoc nebo nevěra?

Rodiče Světlany se nerozvedli a maminka zůstala v nefunkčním manželství až do otcovy smrti. Chtěla se sice rozvést, jenže protekční a vysoce postavený důstojník by u soudu býval dostal děti do své péče.

Nezbývalo tedy, než zatnout zuby a ponižující vztah přetrpět. Sama Světlana si s otcem pořádně promluvila až v době, kdy už byl nevyléčitelně nemocný. Ležel tenkrát ve vojenské léčebně a kvůli injekcím morfia nebyl schopen moc vnímat

„Říkala jsem si, že je konec a snažila se, aby mi to bylo líto. Nebyla jsem schopná brečet, ale necítila jsem ani žádnou zášť a to bylo moje vítězství,“ objasnila herečka poslední kapitolu problematického vztahu s otcem.

Ona sama se provdala v pětadvaceti letech, za svého kolegu z legendárního Mimtria, pantomimické trojice s představeními pro děti. Michal Nesvadba (62) byl synem slavného herce a malíře Miloše Nesvadby (95).

Manželství, ve kterém Světlana přivedla na svět dceru Josefinu (32) bylo oproti vztahům, které pak následovaly, celkem bezproblémové. Protože ale byli spolu s Michalem kvůli společné práci téměř 24 hodin denně, dostavila se únava a ponorková nemoc.

Zatímco Světlana rozvod, který následoval, přičítala tomu, že byli každý úplně jiný, Michal se nechal slyšet, že v životě jeho exmanželky se objevil jiný muž.

Chtěl jí mít ve své moci!

Za svého osudového muže i přes všechny negativní zkušenosti označovala Světlana Martina Vačkáře (73). Známý japanolog jí okouzlil a připadal jí jako zjevení. Byl inteligentní, měl spoustu zkušeností, procestoval celý svět a uměl hodně řečí.

„Cestovala jsem s ním a poznala jsem neskutečně mnoho zajímavých věcí,“ konstatovala herečka. Jenže to, co navenek vypadalo jako ideální soulad, jí v soukromí nevyhovovalo. Martin, kterého si vzala, byl zvyklý mít hlavní slovo a Světlana měla pocit, že je vždycky tou druhou.

Navíc si snadno začínal s jinými ženami. I to by dokázala Světlana nějak překonat v zájmu záchrany vztahu. Pak už se to ale nedalo vydržet. V době, kdy se manželství řítilo do propasti, spolu rekonstruovali dům.

Martin měl před sebou cestu do Japonska a Světlana se ho ptala, jestli má vůbec ta rekonstrukce smysl. Ujistil jí, že se nic neděje a že všechna nedorozumění mezi nimi se vyřeší.

Přitom ale už byl „zaláskovaný“ jinde. Domníval se ovšem mylně, že má nad Světlanou moc a ta že se ho nevzdá. Přepočítal se. Následoval nedůstojný rozvod, sledovaný médii, ve kterém se hrálo i o majetek.

Lhal jí, kdykoliv promluvil!

Nejspíš to byla velká potřeba lásky, která Světlaně tak často zaslepila oči, že si vybírala další nevhodné typy. Sama přiznala, že se vždy zamilovala tak, že neviděla a neslyšela. Jeden partner jí podváděl, další z ní tahal peníze, kvůli třetímu přišla o kamarády, kteří ho nesnášeli.

Lhářem se ukázal být i cizinec, který se vydával za trenéra psů, jenže Světlana na to přišla až po roce a půl. Přímo katastrofou pak byl vztah, který prožila s Davidem Radiměřským (46).

Ten se vydával za bohatého podnikatele, jenže všechno bylo jenom „Potěmkinovou vesnicí“. Falešné dokumenty, vypůjčené byty a kanceláře, předstírané lety do ciziny. Když ho na letišti Světlana opouštěla, nikam necestoval a vydal se na týden za milenkami, než si ho na Ruzyni znovu herečka vyzvedla.

Představení na přání nevěsty

Se svým prvním manželem Michalem Nesvadbou se Světlana setkala znovu při příležitosti, kde byla přítomnost obou nutná. Vdávali totiž svoji dceru Josefínu, která byla v té době už těhotná.

A protože snem Josefíny bylo vidět naživo původní Mimtrio, dala se alespoň pro tento den znovu dohromady legendární sestava jejích rodičů s Václavem Upírem Krejčím (64). Možná se tak stane ještě někdy v budoucnu, až bude nějaké jubileum.

Z nestárnoucí herečky je dnes už babička, ale zdaleka na to nevypadá. Je to asi dáno geneticky, protože maminka Světlany byla prý krasavicí až do své smrti. A protože populární herečka dbá o své tělo i duši, bude jí v tomhle směru osud určitě také nakloněn!

Bývalý zeť herečky spáchal kvůli dluhům sebevraždu!

Dcera Světlany Nálepkové prožila podobnou zkušenost jako její matka. Josefína se totiž provdala za muže, který byl pro vztah hodně problematický. Podnikatele Michala Vaška si vzala v roce 2013 a neodradilo jí ani to, že měl dluhy a exekuce.

Svoji existenční nejistotu si vyléval i na Josefíně a byl domácím tyranem, skoro jako otec Světlany. Manželství skončilo rychlým rozvodem a nepěkné životní finále měl i sám Michal Vašek – před dvěma lety spáchal sebevraždu oběšením!

Při první cestě do Himalájí málem přišla v horách o život!

Oblíbenou destinací se pro Světlanu, která miluje cestování, staly Himaláje. Kdysi se tam vydala se skupinou dobrovolníků učit děti. Odnesla to vážnými zdravotními problémy, kdysi v téměř šestitisícové výšce velehor myslela, že přijde o život.

Když se tak pak vrátila, věděla už, do čeho jde a do Asie se těšila. Na svých cestách získala i díky studiu budhismu správný odstup od problémů. Jedním z jejích hesel je, že člověk má být spokojený s tím, co má a nemá chtít mít toho víc.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...