První setkání Terezy Brodské s druhým manželem dopadlo velmi nepříjemnou hádkou!

Poprvé se vdala v 21 letech. Ukázalo se, že květnové svatby opravdu nevydrží.

Herečka Tereza Brodská (48) si jako malá prošla složitými životními změnami. Ani její osudový vztah v dospělosti se ale neobešel bez komplikací, alespoň na začátku!

Na svět přišla jako dítě dvou velmi slavných rodičů. Mělo by to být vlastně výhodou, ale právě kvůli jejich popularitě svého otce i matku znala až do sedmi let pouze jako občasné návštěvy.

Tatínek a maminka na neděli

Pro slavné Tereziny rodiče, Vlastimila Brodského (+81) a Janu Brejchovou (77) nešlo o jejich první manželství. Dcerka se jim ale narodila v době, kdy jejich kariéra stoupala do závratných výšin. Měli obavy, že rodičovskou roli nezvládnou. Proto se rozhodli svěřit péči o Terezu do jiných, důvěryhodných rukou.

Také vás může zajímat ...

„Od šesti týdnů do šesti let jsem žila v rodině Blanky, sestry mé mámy,“ uvedla herečka. V Praze na Zlíchově si u tety rychle zvykla a nic jí tam nechybělo. „Tam byl fajn život a z tetiných dětí se stali moji sourozenci,“ vzpomínala. Teta pro ni byla nejbližším člověkem a tak nebylo divu, že jí říkala „mámo“. Tenhle vztah vydržel až do dospělosti.

„Ona mě brala jako svou dceru a já ji jako mámu. Měla jsem dvě mámy a dva táty,“ popisuje své vztahy Tereza. Své slavné rodiče vídala jen tehdy, když přijeli v neděli na oběd – a ještě si prý odváželi od tety kastrůlky s jídlem. Někdy je neviděla i celý měsíc. „Vždycky si mě ochotně brali, když se mělo konat fotografování pro nějaký časopis. Demonstrovali, jaká jsme šťastná rodinka.

Pak mě zase rychle vrátili k Blance,“ popisovala herečka rané dětství.

Velkou popularitu přinesl Tereze třeba seriál Ulice.
Velkou popularitu přinesl Tereze třeba seriál Ulice.

Po šesti letech další tvrdá změna

Potom přišel první z šoků, které v životě prožila. Tehdy Vlastimil a Jana usoudili, že už jim ve výchově dcerky nic nebrání a vzali si ji k sobě. Pro Terezu to byl spíš šok, hlavně proto, že byla vytržena z prostředí, na které byla zvyklá. A navíc se do něho nesměla ani nějaký čas vracet. „Naši se rozhodli, že se s Blančinou rodinou rok neuvidím, abych se dobře adaptovala.

Trvalo to rok a bylo to kruté. Mám v životě pár takových temných míst, kdy se všichni zúčastnění chovali naprosto nelogicky,“ líčila. „Dalších šest let jsme byli najednou rodina s domečkem a psem.“ Ani tahle idylka ale nakonec nevydržela a v citlivém období puberty čekala Terezu další šokující změna: rozvod rodičů. Jana Brejchová se totiž zamilovala do Jaromíra Hanzlíka (68).

Nepříjemných na tom bylo několik věcí, třeba to, že Jaromír byl divadelním kolegou a kamarádem Vlastimila Brodského. A ještě horší pro Terezu bylo, že se o mámině nové lásce dozvěděla nepřímo. „Když se máma rozhodla žít s Jaromírem, pověřila svou nejlepší kamarádku Jiřinu Jiráskovou (+81), ať mi to poví u sebe na chalupě.

Ta mě vzala na procházku šumavskou loukou, vidím její povytažené obočí a slyším slova: To víš, že maminka chodí s Jaromírem, ne? Tak ti to tedy říkám.“ Ze dne na den se dřívější iluze šťastného domova a pevného zázemí složila jako domek z karet.

Tereza se s matkou odstěhovala k jejímu novému příteli.

Měla složité dětství plné zvratů.
Měla složité dětství plné zvratů.

S odstupem času to vidí jinak

Mezi Terezou a Jaromírem nepanovaly zrovna dobré vztahy. Ještě dnes se o něm zpětně vyjadřuje jako o „macechovi“, protože prý už nechce být jmenován, jak prozradila v televizním pořadu. Tehdy na sebe narazily pubertální vzdor na jedné straně a snaha o přísnou výchovu na straně druhé. Nutně tedy muselo docházet ke konfliktům.

Jaromír dával Tereze podepisovat různé sliby ohledně jejího chování nebo zlozvyků. Až po letech se na tuto drsnou výchovu dívá herečka jinak. „Jsem Jaromírovi vděčná, díky němu jsem začala být soběstačná a nevyrostl ze mě rozmazlený fracek,“ ocenila. „Což by asi jinak vyrostl, protože maminka nejspíš měla pocit, že musí dohnat mateřství a v těch předešlých letech se na mě extrémně upnula.

Jaromír se správně rozhodl, že to vezme do svých rukou a převychová mě. Jen to pojal po svém.“ Možná horší než to, že se musela podřídit nucené výchově, bylo, že dlouho neviděla svého otce. V ideálním případě by bývala střídavě pobývala u každého z rodičů. Bohužel nejdřív tomu tam nebylo. „S tátou jsem se celý rok poté, co se s maminkou rozvedli, vůbec nevídala. Minimálně rok,“ litovala.

„Netuším proč. Měl moc práce? To měl pořád. Jestli měl v té situaci každý dost starostí se sebou? Ale to by přece k sobě naopak měli lidi tíhnout.

Dnes ani nechápu, proč jsem pro to sama nic neudělala, že jsem si to nějak nevytrucovala.“ V sedmnácti letech se pak odstěhovala a osamostatnila se.

Marek Brodský je po otci její nevlastní bratr.
Marek Brodský je po otci její nevlastní bratr.

Porušila svatební pověry!

Poprvé se Tereza vdala v jednadvaceti letech. Jejím manželem byl dokumentarista Jordi Niubó (52), který se sice narodil v Československu, ale měl španělského otce, tedy přesněji řečeno katalánského. Herečka ho poznala během studia na konzervatoři. „Manželství trvalo čtyři roky a bylo to moc hezké, takový studentské,“ vzpomínala. „Brali jsme to jako takový happening.

Vdávala jsem se v květnu, kdy jsou svatby zakázané, v černých šatech a večer jsem šla hrát s Jirkou Bartoškou (69) hru Largo Desolato. Absurdní, že? Rozešli jsme se velmi noblesně a v dobrém. “ Možná i proto, že tohle manželství nebylo spojeno s žádnými skandály, tak se o něm příliš nepsalo a řada lidí o něm ani neví.

Všichni si totiž Terezu spojují až s jejím druhým životním partnerem, fotografem Herbertem Slavíkem (53). První setkání přitom moc nenasvědčovalo tomu, že právě začíná dlouhodobá láska. Herbert chtěl herečku fotit k jednomu rozhovoru, což ona odmítala. „Tenkrát jsme se hrozně pohádali.

On tam přišel, já se naštvala, chovala se arogantně a zrovna diplomat jsem v tu chvíli nebyla,“ přiznala Tereza. „On se nenechal a poslal mě do háje. Řekl, ať se nechovám jako fracek a nejdřív se na fotky podívám.“ Znovu se náhodně setkali po roce a půl. To už byla Tereza klidnější a asi i moudřejší, protože se omluvila.

„Upekla jsem mu bábovku a do dvou týdnů jsme spolu začali žít,“ konstatovala.

Řada lidí neví, že je to už její druhý manžel.
Řada lidí neví, že je to už její druhý manžel.

Táta byl jejím majákem

Když Tereza zkoumá, po kom ze svých rodičů co zdědila, má celkem jasno. Co se týká Jany Brejchové, řekla: „Občas slyším, že umím být taky pěkně arogantní. Samozřejmě, že mi to ani nepřijde. Ale jedno je jisté: jsem přecitlivělá a úzkostná.“ Mnohem blíže vždy měla ke svému otci. Toho označila jako maják svého života. „ Tatínek byl neuvěřitelně vzdělaný, inteligentní, moudrý a laskavý člověk.

Když jsem měla nějakou starost nebo problém, vždycky jsem šla za tátou. Věděla jsem, že mi odpoví naprosto objektivně, že zkrátka dokáže oddělit tu otcovskou lásku od dané záležitosti a odpoví mi přímo a na rovinu.

Navíc to dělal velmi laskavě, že to třeba ani nebolelo.“ Představovala mu také všechny své partnery, ale ti za Vlastimilem Brodským chodili dál i po rozvodu, takže na ně trochu žárlila. „Čím jsem starší, tím se snažím víc a víc chovat jako on,“ uvedla Tereza. „Být jako táta.

Přistupovat k životu, lidem i věcem stejně.“

Patří k ženám, které zrají do krásy.
Patří k ženám, které zrají do krásy.

Kouřit se naučila až kvůli jedné roli

Ačkoliv se cigaretám většinu života vyhýbala, v pětačtyřiceti letech přece jen Tereza propadla kuřácké vášni. Nebyla to úplně její vina, prostě odvedla dokonalou hereckou práci a zůstalo jí to. Pro jeden televizní film po ní režisérka chtěla, aby se naučila kouřit. „Já se poctivě učila šlukovat, protože jsem to opravdu neuměla, a navíc jsem to odsuzovala.

Pak jsem si tu a tam zapálila, no a teď je to moje jediná neřest,“ přiznala herečka. Hájila se tím, že jinak nepije, nebere drogy a nedělá skandály.

Pět cigaret denně proto není nic tak strašného.

Tenhle zlozvyk má až po čtyřicítce.
Tenhle zlozvyk má až po čtyřicítce.

Studovala majitele zvířecích miláčků

V mládí si Tereza přála být veterinářkou. Bylo období, kdy se vážně zabývala myšlenkou, že chce pracovat se zvířaty. Jeden čas chodila po nocích i pomáhat na veterinární kliniku. Dalo jí to hodně i jako herečce. „Mohla jsem pozorovat rozrušené majitele zvířat,“ vyprávěla. „Muže s postavou zápasníka sumo, jak omdlívá, když má jeho pejsek dostat injekci, důstojnou dámu, která si rve vlasy, protože její kočičce budou obvazovat packu.“ Ke zvířatům má vztah i dnes a její psi jí díky pravidelným procházkám třikrát denně pomáhají udržovat štíhlou linii!

Sen o doktorce zvířat vyměnila za práci herečky.
Sen o doktorce zvířat vyměnila za práci herečky.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...