Robin Williams nechtěl šíleně trpět, tak to raději sám ukončil!

Jeho třetí žena si ho bohužel dlouho neužila: pouhé tři roky.

Rozdával smích a dobrou náladu lidem na celém světě. Před třemi roky jim ale hollywoodský herec Robin Williams (+63) způsobil i nečekaný smutek.

Před třemi roky šokovala svět zpráva o smrti herce, který byl prestižním týdeníkem označen jako nejzábavnější žijící muž světa. I velcí baviči ale mívají svá soukromá trápení a skryté nemoci. To byl i důvod, proč Robin Williams zvolil dobrovolný odchod.

Zamlada se svojí první ženou.
Zamlada se svojí první ženou.

Kamarády si musel vymýšlet

Někdo má štěstí, že se narodí do bohaté rodiny. Robinův tatínek byl manažerem automobilky Ford, maminka profesionální modelkou. Kromě vrozeného talentu přispěl k rozvoji jeho hereckých schopností i fakt, že jako dítě trpěl nadváhou. V důsledku toho si s ním nikdo nechtěl hrát. Aby se zabavil, začal mluvit sám se sebou různými hlasy. Jeho „kamarádi“ tak nebyli skuteční, ale vymyšlení.

Také vás může zajímat ...

Po střední škole šel studovat politické vědy, ale současně s ním už se věnoval herectví. Chodil na kurzy do slavné newyorské školy Julliard. V té době už si také vydělával pantomimou. Jeho učitel herectví mu poradil, aby neztrácel čas na škole a šel rovnou vystupovat jako sólový bavič do nočních klubů. Robin ho poslechl a dobře udělal.

Právě v jednom takovém klubu ho totiž objevili pro jeden televizní seriál a tak začala jeho bohatá kariéra.

Jejich štěstí netrvalo dlouho.
Jejich štěstí netrvalo dlouho.

Nevěru zaplatil rozvodem!

Hodně dlouho měl Robin problémy s alkoholem a také s drogami. Oči mu otevřela až smrt kamaráda, herce Johna Belushiho (+33), který zemřel na předávkování. O drogách pak už jen vtipkoval, prohlásil například, že „kokain je boží způsob, jak vám říci, že vyděláváte příliš peněz“.

S alkoholem se ale potýkal dál, novinářům ale říkal, že když má člověk děti, tak nemůže přijít domů namol a volat, že tatínek je tady. A potomky měl Robin hned tři. Nejprve se mu narodil v prvním manželství syn. Rozvod přišel poté, co ho žena přistihla při nevěře s chůvou. Nešlo jen tak o nějaký úlet, protože dotyčnou pečovatelku si pak vzal a měl s ní další dvě děti.

K ženám měl herec vřelý vztah, ale současně i úctu. Prohlásil, že ženy by nikdy nevynalezly atomovou bombu nebo by nevyráběly zbraně, které zabíjejí.

Ženské zbraně jsou prý vymyšleny k tomu, aby bylo dobře v posteli.

Druhá žena byla původně chůva.
Druhá žena byla původně chůva.

Věděl, co by ho čekalo

Ženatý byl Robin Williams celkem třikrát – v říjnu 2011 si vzal designérku Susan Schneider (52). S tou už potomka neměl, ačkoliv si Susan přála nějaké dítě alespoň adoptovat. Manželství ale poznamenal zhoršující se Robinův zdravotní stav, který se projevoval i velmi silnými depresemi. Ty nakonec vyústily v šokující sebevraždu v létě roku 2014. Nenechal žádný dopis na rozloučenou.

Našel ho jeho osobní asistent. Robin se oběsil na pásku upevněném ve dveřích. Pokoušel se předtím nejspíš i o podřezání žil – nedaleko od těla se nacházel nůž a na zápěstí měl řezné rány. Psalo se o tom, že před světem tajil Parkinsonovu nemoc a nedokázal se s tím smířit. Pravda to byla jen částečná.

Vážně nemocný skutečně byl, šlo ale o takzvanou demenci s Lewyho tělísky, která se vyskytuje u mužů po padesátce. Obnáší zpomalení pohybů, halucinace, potíže s chůzí a se spánkem. Doprovázejí jí také hluboké deprese. I kdyby si býval nesáhl na život, zbývaly by Robinu Williamsovi nanejvýš tři roky, a ty by byly stále drsnější a krutější. Proto raději tomuto trápení předešel.

Ještě po jeho smrti pak přišlo do kin několik filmů, které stačil pracovitý a oblíbený herec natočit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...