Udrží si krásná Lucie svého ohnivého milence? Osudová volba!

Chce se ještě luxusní blondýnka z obrazovky Novy pokusit se svým mladým partnerem o vytoužené třetí dítě? A nechystá se ji Nova nahradit?

I po neuvěřitelných 22 letech je Lucie Borhyová (42) stále hlavní tváří Novy, což je v branži, kde se lidé střídají jako svatí na orloji, unikát. Televizi je věrnější než svým životním partnerům – ale teď se čas opravdu nachyluje. Co na to její nynější partner Michal Smečka (32)?

Představuje pro Novu pilíř sledovanosti, samozřejmě s kolegou Reyem Korantengem (45), přesto se může v horizontu měsíců stát, že Lucie Borhyová (42) z obrazovky zmizí. Svým způsobem je na vrcholu, a co nevidět se bude muset rozhodnout, co dál.

Také vás může zajímat ...

Ve vztahu k příteli, právníkovi Michalu Smečkovi (32), už několikrát zdůraznila, že o svatbě neuvažuje a bílé šaty s vlečkou ji neuvádějí do extáze. V životě už byla třikrát oficiálně zasnoubená, a protože to nikdy nevyšlo, je pro ni instituce formálního manželství spíš strašákem, přízrakem konce.

Naproti tomu musí dát příteli něco, čím si ho udrží, co ho naplní pocitem závazku – a tím je dítě, i když to bude třetí potomek se třetím tatínkem. A je na ní vidět, že by se na něj těšila i ona.

„ Ano! Ale neplánuji to, nechám se překvapit, co mi ještě osud pěkného nachystá. Co se má stát, to se stane, takže uvidíme,“ vyjádřila se už dříve. Se Smečkou, právníkem původem z Brna, žije už tři roky, vytáhla ho do společnosti a za tu dobu se mohla ujistit, že je na něho spolehnutí.

Brání tedy jejímu třetímu těhotenství něco? Lucie určitě zvažuje, jak se třetí dítě projeví také na vztahu k jejímu dlouholetému zaměstnavateli, televizi Nova.

Peníze jsou pro ni druhořadé?

Zatím v případech obou jejích dětí, syna a mladší dcery, jí Nova vyšla ve všem vstříc, ba dokonce její těhotenství a porod docela popularizovala. V té době bylo postavení této televize neotřesitelné a zprávy na Nově měly vysokou sledovanost.

U třetího dítěte by to možná také tak bylo – ale možná taky ne. Sledovanost Novy upadá a týká se to i zpráv, konkurenční Prima přitvrdila a vytasila se s novým zpravodajským kanálem.

Vedení televize by se tak mohlo začít ptát, zda nejsou žádoucí změny a nové tváře a zda se vůbec ještě zprávařka s platem 180 000 Kč měsíčně (pro srovnání, premiér má čtvrt milionu) vůbec ještě vyplatí.

Na druhou stranu by byla chyba si myslet, že by pro Borhyovou znamenal život bez Novy vyloženou existenční katastrofu. Svoji královskou gáži si jako většina dobře placených lidí nesyslí na účtu. Má vlastní firmu a prostřednictvím manažera Karla Čelikovského (63) investuje do kdečeho včetně akcií, aniž by se tím chlubila.

Musí se rozhodnout, a to už brzy

Dalším zdrojem příjmů, které nicméně ofi ciálně nejsou její, představují alimenty od otců obou dětí. Od řeckého podnikatele Nika Papadakise (45), jehož podnikání v cestovním ruchu šlo nyní poněkud ke dnu, a od bývalého moderátora Michala Hrdličky (32).

Ten si před dvěma lety vzal v Monaku špičkovou tenistku Karolínu Plíškovou (28) a zároveň jako manažer spravuje její majetek v hodnotě přes 300 milionů korun, takže je jako plátce výživného ještě mnohem spolehlivější!

Avšak důležitější než alimenty jsou pro Borhyovou dobré vztahy s expartnery. Zejména Nico sleduje život synka v Česku ostřížím zrakem a loni u něho v Řecku Lucie strávila se synem a bez Smečky dovolenou, kterou si velmi pochvalovala. Ale ač krásná, plná optimismu a napohled zdravá jako řípa, příliš dlouho už váhat nemůže.

Biologické hodiny tikají neúprosně, a třetí dítě dítě přijde buď brzy, anebo nikdy. Je to jen na ní, a když si připomeneme, že všechny důležité kroky v životě (i ty, které se jí vymstily) provedla zcela cílevědomě, je jasné, že udělá i tento bez ohledu na všechno.

O tom, že si je svým postavením jistá za všech okolností, se všichni přesvědčili na jaře roku 2012, když si po dalších vlastnických změnách na Nově klidně pořídila velký dům na severním okraji Prahy, v Březiněvsi.

Ona a její rezidence

Bylo to už po rozchodu s Papadakisem a vlastně ji k tomu přímo inspiroval kolega Koranteng, který si pořídil dům hned vedle. On se sem stěhoval z paneláku na Jižním Městě, ona z bytu na Proseku.

Nad částkami, které oba za nové bydlení zaplatili, padali tehdy mnozí do mdlob: Rey skoro osm milionů korun, a Lucie vyplázla částku dokonce téměř deset milonů. Oba si přirozeně vzali hypotéku, moderátorka na třicet let a kdosi, byť bez základních parametrů, velmi nepřesně spočetl, že bude měsíčně splácet 47 000 Kč.

Že má ovšem blondýna všechno dobře spočítané, o tom svědčilo to, že si ponechala pěkný a skoro nový byt na Proseku, prostě proto, že to považovala za výhodné. Kdyby se dnes rozhodla Březiněves prodat (nechystá se k tomu), pak by kupec musel při dnešních cenách přitlačit možná až dvojnásobně!

Což moderátorka samozřejmě už v roce 2012 předpokládala a Rey také. S posledními dvěma partnery, bývalým Hrdličkou a současným Smečkou, si vlastně díky tomu, že jsou mladší o deset let, Lucie prodlužovala mládí.

U Hrdličky byla vždycky ta možnost, že jí uteče, Smečka zase působí tak trochu jako suchar a rozhodně za moderátorku příliš neutrácí. Je všeobecně známo, že si ztepilá blondýna potrpí na šperky a často jimi chřestí na nóbl akcích.

V záloze jsou táta s mámou

Bývalí partneři zaťali zuby a semtam jí nějaký ten šmuk koupili, zatímco právník Smečka se v tomto směru ještě nepředvedl, zato ale působí solidním dojmem uvážlivého, šetrného muže. Což je možná to, co Lucie na prahu čtyřicítky hledá.

A možná by byla už dávno vdaná za jednoho ze svých prvních, golfistu Alana Babického (52), a rozmyslela si další eskapády, kdyby jí záda nekryli zazobaní rodiče.

Stále pohledná maminka Alena (62), bývalá místostarostka Prahy 8, a zejména nevlastní otec Ladislav Borhy (63), programátor a manažer, který nadělal velké peníze obchodem s informačními technologiemi ve zdravotnictví, to je kapitál, který by chtěl mít v rodinné záloze každý. Ti se jistě na další vnouče také jen třesou.

Tragická sebevražda otce ji zničila

Pamětníkům se možná vybaví fešácký brunet s knírem, který v Televarieté a jiných pořadech v druhé půli 70. let tančil jako známý a mužný typ s Baletem Československé televize záměrně vpředu.

Byl to známý tanečník a skutečný, tj. biologický otec Lucie Borhyové Tomáš Cmíral (†35), který odešel z tohoto světa, když bylo Lucii pouhých pět let. Byl to odchod tragický, dodnes obestřený nejasnostmi.

V roce 1983 totiž spáchal sebevraždu, když rozpálil auto proti zdi poblíž pražského hotelu Olympic. Spekuluje se o dvou důvodech: prý se nešťastně zamiloval do kolegy v souboru, anebo se zhroutil pod návalem práce.

Každopádně trpěl silnými depresemi a nejednalo se o jeho první sebevražedný pokus. Jeho žena a Luciina matka Alena (62) se pak znovu vdala až v roce 1988 za programátora Ladislava Borhyho (63), jehož jméno ona i Lucie převzaly. Jedno po svém tatínkovi Lucie podědila: smysl pro rytmus. Tancuje ráda a výborně a plesy jsou její vášeň!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...