Už jste zkusili papírovou metodu kirigami?

Nápad, který zvládnete

Nádherné kytičky vyrobené merodou kirigami.

Už jste slyšeli o technice s tímto názvem? Kirigami je umění zahrnující stříhání a ohýbání papíru, na rozdíl od čistě skládacího origami k němu budete potřebovat i ostré nůžky. Jako kirigami by se daly označit například klasické vánoční vločky. My ale zkusíme jarní variantu těchto vystřihovánek, a to veselé barevné kytičky.

Nejlépe se vám k nim budou hodit sytě barevné papíry o rozměrech 8 x 8 cm. Balíček 240 kusů koupíte už za 55 korun v internetovém či kamenném obchodě Stoklasa. Výhoda?

Také vás může zajímat ...

Žádné zbytečné vystřihování čtverečků z většího formátu!

Barevné papírové čtverečky vám usnadní práci.
Barevné papírové čtverečky vám usnadní práci.

Každý jednotlivý čtvereček pak přeložte do malého trojúhelníku tak, jak je vidět na obrázku, zaoblete nůžkami a vystřihněte z něj přibližný tvar kapky. Po rozložení vám vzniknou nádherné kytičky. Jejich přesný tvar se bude odvíjet jen od vaší precizní práce s nůžkami. Časem získáte grif.

B1
Držte se našeho chytrého fotonávodu.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...