Už jste zkusili papírovou metodu kirigami?

Nápad, který zvládnete

Nádherné kytičky vyrobené merodou kirigami.

Už jste slyšeli o technice s tímto názvem? Kirigami je umění zahrnující stříhání a ohýbání papíru, na rozdíl od čistě skládacího origami k němu budete potřebovat i ostré nůžky. Jako kirigami by se daly označit například klasické vánoční vločky. My ale zkusíme jarní variantu těchto vystřihovánek, a to veselé barevné kytičky. Nejlépe se vám k nim budou hodit sytě barevné papíry o rozměrech 8 x 8 cm. Balíček 240 kusů koupíte už za 55 korun v internetovém či kamenném obchodě Stoklasa. Výhoda? Žádné zbytečné vystřihování čtverečků z většího formátu!

Barevné papírové čtverečky vám usnadní práci.
Barevné papírové čtverečky vám usnadní práci.

Každý jednotlivý čtvereček pak přeložte do malého trojúhelníku tak, jak je vidět na obrázku, zaoblete nůžkami a vystřihněte z něj přibližný tvar kapky. Po rozložení vám vzniknou nádherné kytičky. Jejich přesný tvar se bude odvíjet jen od vaší precizní práce s nůžkami. Časem získáte grif.

B1
Držte se našeho chytrého fotonávodu.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...