14 tipů, jak využít feng-šuej!

Nač si dát pozor? Co vyhodit a co si naopak pořídit, aby vám doma vládlo štěstí?

Chcete se doma cítit lépe? Už tisíce let používají Číňané osvědčenou metodu dle učení feng-šuej k lepšímu proudění životní energie ve svém domově. My vám poradíme triky, jak můžete navodit ve vašem bytě tu správnou harmonii a klid. Na co si dát pozor?

1. Akvárium a fontánka

Také vás může zajímat ...

Na harmonizaci domova a proudění energie si pořiďte malou vodní fontánku. Pohyb a zvuk vody mají léčivý účinek. Také správně umístěné akvárium vám může přitáhnout bohatství, neboť tím klepete na dveře „božského vodního draka“.

2. Boty před vchodem

Nechte prostor před vchodem do bytu volný a nestavte na rohožku boty či pantofle. Životní energie čchi proudí domem. Spolu s pachem bot by přinesla do domu i nemoci.

3. Léčivá zvonkohra

Jestli je dítě často nemocné, zkuste mu nad hlavu zavěsit zvonkohru se šesti tyčinkami. Kovový prvek rozbije veškeré zemské energie v místnosti. Pokud vzduch nevane dostatečně, aby zvonkohru rozpohyboval, zkuste na ni hrát sami.

4. Televize v ložnici

V místnosti, kde každý den nabíráte svou životní sílu důležitým spánkem, by neměla rozhodně být televize. Pokud máte zvyk sledovat filmy ze své postele, zakryjte pak raději po skončení filmu televizi obyčejným a vkusným plastovým ubrusem. Pozor, ubrus musí být plastový, aby zamezil záření. Nikoli látkový.

5. Zrcadlo u postele

I když to možná působí eroticky, nevěšte raději zrcadlo naproti, nad nebo vedle své postele, kde máte v noci nabírat energii. Zrcadlo naproti posteli může přitáhnout i nežádoucí třetí osobu do vašeho partnerského vztahu. Proto není dobré umísťovat zrcadla v oblasti, na které vám záleží. Rozhodně ne v ložnici.

6.Kam sporák v kuchyni?

Dejte si pozor, aby sporák, na kterém připravujete jídlo pro celou rodinu, nebyl ve vaší kuchyni přímo naproti ledničce, myčce, dřezu či toaletě. Střet ohně a vody v prostoru totiž často způsobuje zbytečné rozepře mezi členy rodiny.

7. Klidný spánek dětí

Děti by neměly spát na matracích na podlaze. Malé děti sice díky tomu nespadnou z postele, ale také mohou být častěji nemocné, protože energie nemůže proudit pod postelí. Aby dítě bylo zdravé, energie čchi by měla proudit kolem celé postele.

8. Za psacím stolem

Za stolem, kde pracujete, by měla být pevná zeď. Budete tak mít pocit opory za zády a vydržíte pracovat déle. Pokud zeď za sebou nemáte, hůř se soustředíte a myšlenky budou odbíhat. Přemístěte stůl nebo stěnu nahraďte skříní.

9. Postel pevně u zdi

Pokud toužíte po kvalitním odpočinku, vaše postel by měla stát u pevné zdi. To vám dovolí spát hlubším spánkem, takže si lépe odpočinete, a až se ráno probudíte, budete se cítit svěží a odpočatí a budete se lépe soustředit na práci.

10. Trámy nad postelí

Nad vaší hlavou by při spánku neměly být žádné trámy. Ty způsobují tlak na životní energii a tím se přenáší tlak i do vašeho života. Pod trám nedávejte ani žádný nábytek. Pokud to jinak nejde, ujistěte se, že nad ním je dostatečná výška.

11. Mramorový stolek

Zbožňujete mramorový stolek v jídelně, či obývacím pokoji? Designově je to sice krásný kus nábytku, ale chlad žilkovaného mramoru působí v místnosti stres. Zkuste ho raději vyměnit za dřevěný, který se postará o pocit útulnosti.

12.Větrejte 20 minut

Každý den hned zrána otevřete okna v ložnici, aby dovnitř proudil čerstvý vzduch a tím i energie čchi. Pokud spíte celou noc v nevyvětrané, zatuchlé místnosti, jak potom můžete od života očekávat, že vám přinese více bohatství a štěstí?

13. Červená barva

Červená barva reprezentuje ohnivý element. Pro harmonické proudění energie ale v částech bytu, kde chcete odpočívat, byste ohnivou barvu mít neměli. Červená sedací souprava vnáší do vašeho života větší stres, potíže a překážky.

14. Přitáhněte si bohatství

Na harmonizaci prostoru působí velmi dobře květiny s kulatými, či okrouhlými listy. Pokud chcete do svého života přivolat peníze, umístěte pod květináč šest mincí ze žlutého kovu, např. dvacetikorun, zabalených do červeného obalu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...