7 dobrých důvodů, proč pít denně zelený čaj

Chcete zhubnout, ale nevíte, jak nastartovat svůj metabolismus? Vsaďte na zelený čaj, který vám navíc poskytne lepší zdraví.

Ať teplý či studený, zelený čaj má celou řadu nesporných výhod. Je bohatým zdrojem vitaminů E, C a K, a zdrojem draslíku a hořčíku. Je to i silný antioxidant. Podle odborníků má jeden šálek zeleného čaje větší antioxidační účinky než porce brokolice, špenátu nebo mrkve. Seznamte se s dalšími zdravotními účinky zeleného čaje.

Také vás může zajímat ...

1. Posiluje imunitu

Zelený čaj má antibakteriální a dezinfekční účinky, a proto jeho popíjením posílíte obranyschopnost svého organismu. Můžete ho tak využít jako lék proti celé řadě virových onemocnění a infekcí.

2. Podporuje trávení

Díky obsahu tříslovin může zelený čaj přispět k lepšímu trávení. Podporuje vylučování trávicích šťáv, ale může napomoci i při léčbě střevních onemocnění.

3. Zmírňuje stres

Zelený čaj obsahuje aminokyselinu, která přímým působením v mozku navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti. To znamená, že má uklidňující účinky, přispívá k dobré náladě a zlepšuje kvalitu spánku.

4. Bojuje proti zánětům

Řada problémů způsobených zánětem v našem těle je dlouhodobého charakteru a může vést až k onemocněním jako je artritida či dokonce rakovina. V zeleném čaji však jsou látky, které pomáhají bojovat proti zánětlivým procesům v těle.

5. Snižuje hladiny cukru v krvi

Vzhledem k přítomnosti fenolů a polysacharidů dokáže zelený čaj držet hladinu cukru pod kontrolou.

6. Ulevuje od bolesti

Díky antibakteriálním vlastnostem může silná dávka zeleného čaje poskytnout dočasnou úlevu od různých bolestí, především pak zubů. Obsahuje také fluor, který brání vzniku zubního kazu, a antibakteriální složky v něm ničí bakterie, které způsobují zubní plak. Při pravidelném kloktání odstraňuje nežádoucí zápach z úst.

7. Spaluje tuky

Katechin obsažený v zeleném čaji zvyšuje spotřebu tuků v játrech a to vede ke snížení tělesného tuku. Pro maximální účinek je však třeba vypít 5 – 6 šálků zeleného čaje denně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...