Bývalé partnerky Pavla Trávníčka si na něho stěžovaly, že pil a byl velmi agresívní!

Jedna z předchozích partnerek tvrdila, že ji chtěl shodit z pátého patra!

Hned v prvním filmu Tři oříšky pro Popelku dostal Pavel Trávníček (70) roli, která z něho udělala hvězdu. V osobním životě se ovšem, jak se zdá, definitivně usadil až nyní.

To, že herec Pavel Trávníček (70) pochází z Moravy, je poměrně známo – i proto, že kvůli jeho moravského přízvuku ho v nejslavnější roli museli předabovat. Prince v pohádce Tři oříšky pro Popelku za něho namluvil Petr Svojtka (+35).

Také vás může zajímat ...

Pavel se narodil v obci Konice u Prostějova a po mamince má v žilách slovenskou krev. Už když studoval herectví na brněnské JAMU, přišla nabídka, která mu zajistila nesmrtelnou slávu.

Syna Pavla má s Helenou Dytrtovou.

Jakým výrazem ho označil Menšík?

Pavel byl tehdy teprve v prvním ročníku Janáčkovy akademie múzických umění. Na prince v pohádce o Popelce dělal kamerové zkoušky. Denně se tam prý sešlo dvacet uchazečů o roli. „Výběr se pak ale každý den zužoval, až to padlo na mě,“ popisoval. „Je to klasický příběh, jak jeden neznámý chlapec ke štěstí přišel.“ Tři oříšky pro Popelku byly pro Pavla prvním filmem.

Ještě než se začalo točit, dostal jasný úkol, vyplývající z role: musel se rychle naučit jezdit na koni. Ne že by na něm Pavel předtím neseděl, protože jeho dědeček míval koně. Rychle ale v tomto případě znamenalo za pouhé dva týdny. Dostal k dispozici žokeje. Když ho posadili na koně, udržel se tam i při jízdě. Jenže zvíře to za chvíli přestalo bavit.

„Vrátil se na dvůr jízdárny a tam si lehl do hromady sena a odpadků, možná i hnoje. Začal se tam válet, asi se mu to líbilo, ale já byl pořád na něm, vlastně v tu dobu spíš už pod ním.

V křeči jsem se ho držel, váleli jsme se tam spolu a když to uviděl Vladimír Menšík (+58), smál se: „Jé, hele, fekální princ!“

S režisérem Václavem Vorlíčkem.

Helena mu připravila překvapení!

Samotné natáčení přineslo spoustu příhod, na které populární herec dodnes rád vzpomíná. Má k tomu ostatně pravidelnou příležitost, protože slavnou pohádku vysílá televize každý rok na Vánoce. Při jedné scéně například Pavla museli přivázat lanem ke kameře. Bylo to kvůli ostření kamery. Na tehdejších velkých přístrojích se muselo ostřit ručně.

„Takže ostřič mě neustále nabádal, že se při scéně na plese musím točit v přesném půlkruhu, aby byl záběr ostrý. Což mi samozřejmě nešlo. Takže pak zavelel režisér: Přineste lano!“ Co se tanečních scén týká, tak ta nejzábavnější, kdy Pavel tančil s Helenou Růžičkovou (+67), byla překvapením pro něho samotného. S herečkou se na ní totiž domluvil režisér Václav Vorlíček (+88) za jeho zády.

Zeptal se jí, jestli Pavla unese a zjistil, že to pro ni nebude žádný problém. „No a pak tančíme, tančíme a ona mě z ničeho nic popadne jednou rukou a už mě nese! To jsem opravdu nečekal,“ konstatoval Pavel. Asi jako každý na place, i on se platonicky zamiloval do představitelky Popelky Libuše Šafránkové (67). „Ona má nádherné oči a výraz a kam přišla, tam ji měli rádi,“ vzpomínal.

„Působila tak nedostupně a přitom hrozně křehce. Každý se proto kolem ní pohyboval s největší opatrností.“ Občas populárního herce tak trochu štve, že si ho lidé spojují jen s touto jednou rolí, ale bere to sportovně. „Natočil jsem pak spoustu jiných věcí a rolí, ale pro lidi budu navždy princ z Popelky,“ uvedl. „Člověk nemůže mít všechno.

Myslím, že i Líbu to štve a má toho plné zuby, že je pořád Popelka. Na druhou stranu, jsou herci a herečky, kteří natočí hromady filmů a nikdo o nich neví. Nám stačila jedna pohádka.

Co by za to jiní dali!“

Bývalá partnerka Olga Želenská.

S princem se prý špatně žije!

Zatímco na obrazovkách už bude navždy zamilovaným princem, v soukromí to s Pavlovými vztahy zase taková pohádka nebyla. V současné době je už počtvrté ženatý a některé z jeho předchozích partnerek se o něm nevyjadřovaly zrovna moc obdivně. Jeho první manželkou byla herečka Simona Stašová (65). Děti spolu neměli a manželství jim vydrželo pět let.

„Pak se to zkazilo, asi mojí vinou,“ řekl upřímně Pavel. „Ale bylo to hezké období a nelituji toho.“ Simona jejich vztah zhodnotila slovy: „Já si vzala prince, ale ono se s princi hrozně blbě žije. Chtěla jsem žít v pohádce a to se nedá.“ Mezi někdejšími manželi ale nepanuje žádné nepřátelství. S baletkou Evou Štefkovou měl syna Adama.

Potom následoval celkem dramatický vztah s herečkou a dabingovou režisérkou Helenou Dytrtovou (58). S tou se sice neoženil, měli spolu ale syna. Byli spolu několik let, ale tenhle vztah byl „proložený“ jiným milostným poutem, k herečce Olze Želenské (59). K ní se Pavel odstěhoval a prožil s ní tři společné roky.

Olga na to ale nevzpomínala ráda, tvrdila, že hodně pil, byl agresívní a údajně jí při jedné hádce chtěl vyhodit z okna v pátém patře.

Rozdělily je i odlišné názory na herectví.

Se Simonou byl pět let.

Pravda nebo pomluvy?

Po rozchodu s Olgou se herec opět vrátil k Heleně, ale také ona o něm později tvrdila hodně nepříjemné věci. „Několikrát jsem se musela nechat ošetřit na pohotovosti. Jakmile ho to popadlo, tak na mně rozřezal nožem dokonce i oblečení. Když se napil, choval se nepříčetně,“ prohlásila v jednom rozhovoru. Obviňovala svého tehdejšího partnera, že prožíval krizi středního věku.

„Myslel si, že mu ujížděl vlak, a tehdy ve čtyřiceti už stál před zrcadlem a pořád koukal, jestli tam z toho prince něco zbylo,“ uvedla. Druhý rozchod byl drsný.„Žili jsme spolu pět let, potom mě vystěhoval z bytu se třemi mými dětmi, ten prodal a vůbec ho nezajímalo, kam se synem půjdeme,“ postěžovala si Helena.

Sám Pavel se pak vyjádřil v tom smyslu, že se mu bývalé partnerky svými slovy chtějí jen pomstít za to, že je opustil. „Víte, vztahy lidí, když se rozejdou, jsou všelijaké. Když se rozvádíte, tak se dozvíte, že jste nedával žádné peníze, každá žena bude tvrdit, že jste bil ji i děti a chodil opilý domů,“ prohlásil. „To je normální rituál, který beru s nadhledem.

A jestli jsem dal nějaké facku? To jsou takové kraviny, které vám řekne po rozchodu každá. Myslím, že když se ty dámy budou starat o sebe a své nedostatky, tak udělají nejlíp. Mají dost problémů samy se sebou.

Na mém jméně se chce vždycky takhle někdo přiživit.“

Každý rok na Vánoce Pavla vidíme v kultovní pohádce o Popelce.

Ze soutěže do vztahu a do manželství!

Třetí manželství Pavla Trávníčka bylo hodně krátké. S výrazně mladší divadelní provozní Lucií Vrbovou (43) se se sice oženil ve velkém stylu v luxusním hotelu za účasti dvou stovek hostů. Doslova miliónová svatba ale nezabránila tomu, aby se nerovný vztah po půl roce nerozpadl. Pavel si později našel novou partnerku a jak to vypadá, teprve nyní, na stará kolena, se usadil.

S Monikou Fialkovou (35) se seznámil díky soutěži DO-RE-MI, kterou uváděl. Zazpívali si spolu dokonce několik duetů. Po dvanácti letech vztahu požádal Pavel svoji přítelkyni o ruku. „Byli jsme zrovna na výletě v Benátkách, prostě romantika,“ potěšilo Moniku.

Čtvrté manželství by už slavnému „princi“ mělo vydržet, tím spíš, že se na stará kolena stal znovu otcem!

V muzikálu Tři oříšky pro Popelku.

O tom, že ho prý sledovala tajná policie, nic neví!

Před časem se psalo, jak se kdysi Pavel údajně dostal do hledáčku Státní bezpečnosti. Jeho kamarádka totiž nahlásila, že prý chce emigrovat na Západ. Ve svém oznámení popisovala, že herec má osobní problémy a že naznačil, jak ho v Československu nic nedrží. Reakce tajné policie byla okamžitá: Pavel měl zakázáno vycestovat ven.

Když se ho ale novináři po letech ptali, jak to bylo, herec byl překvapený a prohlásil: „Já o tom, že by mě sledovali estébáci, nic nevím.“

Byl u porodu a přestřihl pupeční šňůru!

Syn, který se nedávno Pavlu Trávníčkovi narodil, se jmenuje Maxmilián. K tomuto jménu inspirovalo dvojici setkání s neznámými rodiči, kteří tlačili kočárek – na dotaz, jak se dítěti říkají, sdělili právě uvedené jméno. Pavel byl i u porodu. „Pořád jsem se tam motal, protože jsme několik hodin čekali, než Monika začala rodit,“ popisoval.

„Doktor mi pak říkal: Když už jste tady, chcete si střihnout pupeční šňůru? Berte to tak, že to je startovací páska.

Že ji přestřihnete, aby se mu dobře vyběhlo!“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama