Co dělá muže mužem

Co dělá chlapa chlapem? Svaly, tučné konto, super kariéra, funkce, moc? Kdepak! Chlap s velkým CH je ten, který dokáže úplně obyčejné věci.

Skuteční muži se totiž poznají spíš podle toho, jak se chovají v úplně obyčejných situacích, které jsou ale právě pro zástupce silného pohlaví většinou dost těžké a stresující. A jaké věci to jsou?

Nedělá žádný rozdíl

Mluví se sice o rovnosti pohlaví. Přesto ale ve společnosti stále panuje určitá představa o tom, co by ve vztahu měla dělat žena, a co muž. Opravdoví muži se přesto klidně postaví k žehlicímu prknu, nevyděsí je zvuk vysavače.

Nedělí povinnosti kolem domácnosti na ženské a mužské, ale prostě dělají, co je zrovna potřeba. Skutečný muž zvládne péči o dítě stejně jako žena a má k k němu stejně vřelý a láskyplný vztah jako matka.

I muži někdy pláčou

Řada mužů má tendenci stavět se do role těch silných, nepřekonatelných, těch, pro které neexistuje žádná překážka. Jenže mnohem přitažlivější na muži je, když dokáže nahlas přiznat, že není žádný superman.

Podobné je to i s emocemi. Každý se někdy trápí, je dojatý, šílí radostí, miluje k zbláznění. A opravdoví chlapi nejen že tyto emoce prožívají, ale netají se jimi. Ukápne jim slza, když se na ně jejich dítě poprvé usměje, pláčou, když přijdou o někoho drahého, bojí se, když je čeho. A dokážou své ženě říct, že ji milují k zbláznění.

Co řeknou, to platí

Slibem neurazíš. Skutečný muž ale slovy neplýtvá, neslibuje kdeco, ale jen to, co doopravdy platí. Jakmile se na slovo svého partnera můžete spolehnout, věřte, že vedle sebe máte Chlapa.

Možná máte vyšší vzdělání než on nebo víc vyděláváte. Nebo se vám prostě v nějaké životní oblasti doopravdy daří. Slaboši na svou partnerku by žárlí, snaží se ji shazovat. Ti správní chlapi mají z úspěchu své ženy radost, jsou na ni pyšní.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama