Co je jednostranný vztah

Pokud pociťujete trvale stres a úzkost a váš vnitřní hlas vám dává varovné signály, že něco ve vašem vztahu není v pořádku, zamyslete se. Co je špatně?

Pokud partnerovi nepošlete SMS nebo nezavoláte, neozve se. Když něco pro vás oba naplánujete, máte pocit, že ho tím odvádíte od něčeho důležitého, že ho to vůbec netěší. A vy jste se tak snažila, aby se bavil. Jako by to, že jste prostě spolu, nestačilo. Vy si ale přece zasloužíte stejně pohody jako váš partner. Nezapomínejte na svou hodnotu. A víte vůbec, s kým žijete? Vždyť nikdy nemluví o své minulosti, nepožádá o radu. Vaše konverzace jsou obvykle velmi povrchní a vypadají jako ty, které byste mohli mít s náhodným známým. Jak tedy plánujete strávit zbytek života s touto osobou, pokud neznáte její skutečnou povahu?

Bojíte se být sami sebou

Máte často pocit, že nemůžete sdílet problémy s partnerem a vždy hrajete nějakou roli? Necítíte se pohodlně, když jste s ním smutní nebo zranitelní. Jenže člověk, který s vámi chce sdílet jen ty hezké chvilky a při potížích při vás nestojí, si vás ani trochu nezaslouží. Dalším znakem jednostranného vztahu je, že děláte jen to, co chce on. Vybírá filmy, restaurace a nezajímá se o vaše zájmy. Pokud vás někdo opravdu miluje, chce podporovat vaše koníčky a dělat věci, které vás baví, aniž by to nazval „kompromisem“. Často se cítíte nepříjemně z chování svého partnera před přáteli nebo rodinou? A snažíte se pak jeho chování omlouvat?Ale proč děláte? Zkuste si promluvit se svými přáteli, někdy vás vnější názor může uvést na správnou cestu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden