Džerba je Tahiti Středomoří

Azurové moře, zářící slunce a palmy – místo stvořené k dokonalé dovolené.

Dlouhé písčité pobřeží je chloubou ostrova. Pozvolný vstup do moře i blankytně modrá voda jsou tu sázkou na jistotu. Čeká vás tu levná exotika na vysoké úrovni.

Je to největší ostrov severní Afriky a patří Tunisku. Češi si ho už dávno oblíbili a stal se jejich milovanou destinací téměř po celý rok. Džerba láká svými písečnými plážemi a vlídným počasím.

Turisté směřují především na východní a severovýchodní pobřeží do blízkosti letoviska Midoun. Až 320 dní v roce tu je slunečno, většina srážek spadne v zimním období. Nejvyšším bodem ostrova je pahorek nad obcí Guellala, který dosahuje výšky 53 metrů nad mořem.

Místní jej s úsměvem nazývají svou nejvyšší horou. S pevninou je ostrov spojen Římskou cestou a podle Homérových vyprávění se zde se svými muži při cestě z Tróje zastavil i bájný Odysseus.

Na kole dokola

K nejnavštěvovanější plážím ostrova patří Sidi Mahrez na severovýchodním pobřeží. Pláž sahá až k Ras Taguerness, kde stojí impozantní starý maják. Další krásnou pláží je Plage de la Segula mezi Aghir a Ras Lalla Hadria, kde neschází pestrá nabídka restaurací a kaváren.

Jedním z úchvatných míst ostrova je Modrá laguna na západním pobřeží, kde naleznete i půvabný ostrůvek, na nějž se dá při odlivu dostat téměř suchou nohou, překrásné písčité pobřeží a skalnatý útes, z něhož je nádherný výhled na okolí.

Džerba ovšem nenabízí jenom pláže a moře. Během dovolené si můžete půjčit auto nebo skútr a prozkoumat ostrov skrz naskrz. Díky nížinatému povrchu je skvělé také kolo.

Ostrov objedete za jediný den. Pokud se chcete vydat na výlet, při kterém se pobavíte, dobře najíte a užijete si koupání v moři, zkuste plavby na lodi plné pirátů z přístavu a hlavního města ostrova Houmt Souku na Ostrov plameňáků nedaleko Džerby.

Nejstarší památka

Pokud budete mít štěstí, spatříte na tomto ostrůvku kromě plameňáků také delfíny dovádějící v moři. Na ostrově Džerba najdete i zajímavé památky. Za návštěvu určitě stojí Synagoga La Ghriba, nejstarší synagoga v Africe, nedaleko si můžete odpočinout na zdejší vyhlášené pláži El Ghriba.

Prohlédněte si i muzeum tradic a hrnčířské dílny v osadě Guellala. Samozřejmě i hlavní město Houmt Souk nabízí mnoho památek, velkým zážitkem je zejména tržiště Marché central.

Kam za nákupy?

U přístaviště můžete obdivovat pevnost Borj el-Kebir, z jejíchž hradeb je krásný výhled na moře. Dalším místem, které stojí za návštěvu je Midoun, druhé největší město Džerby, v němž najdete také trh a hlavně skvělé kavárny a restaurace.

Město je známé krokodýlí farmou Djerba Explore Park, která je největší v celém Středomoří. Pokud si chcete dobře nakoupit nebo přivést pěkné suvenýry, zkuste místní keramické dílny, dopřejte si ochutnávku olivového oleje a nákup koření.

A pokud vás zláká výlet do pouště na velbloudech, vybrali jste si dobře. Právě z tohoto ostrova jsou totiž výlety do Sahary nejlepší.

Užijte si berberskou svatbu

Nebojte se využít služeb místních taxikářů a nechte se z resortu zavézt do některého z měst. Úžasným zážitkem bude například tradiční berberská svatba, která se koná každé úterý ve městě Midoun.

Městečko je proslulé zejména díky místním velkým trhům, jako ve většině arabských zemí patří k místnímu koloritu smlouvání. Nebojte se tedy rozehrát s prodavačem jeho hru. Odměnou vám bude nižší cena zboží.

Dovolenou letecky na 8 dní ve čtyřhvězdičkovém hotelu all inclusive pořídíte již od 10 990 Kč.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden