Léčivá energie kamenů

Už v dávných dobách naši předci věřili, že kameny mají zásadní vliv na naše zdraví, štěstí a osud. Proto z nich vyráběli šperky a amulety, kterým přisuzovali magický význam. Víte, jaký kámen pomůže vám?

Karneol přitahuje lásku

Odedávna byl označován jako kámen krve. Zastavuje totiž krvácení, snižuje horečku a odstraňuje stres. Používá se i při milostné magii. Vzbuzuje lásku, mužům dodává mužnou sílu, k ženě zase přitahuje srdce ctitelů. Je to kámen harmonie a meditace. Léčivé působí také při neurózách, depresích a zažívání.

Tyrkys povzbuzuje energii

Pomáhá vyrovnat se s bolestnými ztrátami. Když začne ztrácet svou krásnou barvu, dokáže varovat před vážnými nemocemi. Je to skvělý kámen na detoxikaci těla. Regeneruje tkáně, podporuje činnost žláz s vnitřní sekrecí a dobrou náladu. Když si ho dáte pod polštář, tak bude mít krásné, klidné sny.

Achát povzbuzuje imunitu

Bývá talismanem umělců, protože přináší světlo do duše a pomáhá k dosažení vytyčených cílů. Odstraňuje vnitřní neklid a apatii. Pomáhá při léčbě kožních problémů, posiluje reprodukční orgány, reguluje zažívání, snižuje teplotu a léčí záněty. Dokáže tělo vyburcovat k posílení vlastní imunity.

Jantar při nachlazení

Jantar má víc barev od světlo žluté přes červenou až k temně hnědé. Je to zkamenělá pryskyřice jehličnanů, které rostly v třetihorách před padesáti miliony lety. Přináší pocit spokojenosti, vitalitu, odstraňuje psychické bloky. Vyrábí se z něj tinktura, která pomáhá při zánětech plic a nachlazeních.

Růženín na srdce

Tento něžný a půvabný, růžový kámen léčí zlomené srdce.Zklidňuje stavy úzkostí a pomáhá najít přátelství. Reguluje srdeční rytmus, pomáhá při nespavosti a neplodnosti. Používá se i k terapii při leukemii a chudokrevnosti. Odbourává i škodlivé záření z televize, či počítače a tak je dobré umístit růženín i blízko nich.

Rubín na střeva a krev

Příroda do něj namíchala úžasné odstíny rudé barvy. Je symbolem čistých myšlenek, likviduje iluze a zahání zlost. Je vhodný i při léčbě některých druhů rakoviny, protože zmírňuje účinky chemoterapie. Léčí tlusté střevo, žaludek a štítnou žlázu. Snižuje teplotu, zastavuje krvácení z nosu a pomáhá při koktání.

Diamant přitahuje bohatství

Je králem drahokamů. Nejdražší a ze všech nejtvrdší kámen je někdy bezbarvý, ale může mít i zabarvení dožluta, dozelena, či dorůžova. Pomáhá k duchovnímu růstu a k překonávání těžkostí v životě a svému majitele přitahuje pohádkové bohatství. Chrání proti všem druhům nemocí a odstraňuje toxické látky z těla.

Chalcedon upevňuje přátelství

Má bílošedou až namodralou barvu a je to skrytě krystalická odrůda křemene. Jeho název vznikl podle naleziště u města Kalchédónu v Asii. Je to kámen duševní rovnováhy, štěstí a inspirace. Usnadňuje porod, žlučníkové koliky, sklerózu. Pomáhá při problémech s vlasy, k léčbě leukemie, posiluje organismus.

Tygří oko posiluje vůli

Je kamenem, který vzbuzuje odvahu, sebevědomí a dodává sílu k splnění vytyčených cílů. Posiluje vůli, soustředění, potlačuje beznaděj a brání výbuchům hněvu. Zlepšuje náladu, posiluje činnost mozku, podporuje plodnost. Pomáhá nemocným játrům, žlučníku a střevům. Příznivě působí i na milostné vztahy.

Ametyst proti stresu

Polodrahokam má po vybroušení překrásnou fialovou barvu. Je to duchovně laděný kámen, vhodný pro meditaci. Zbavuje obav z budoucnosti, působí proti bolestem, migréně a odbourává stres. Hojí rány, zmenšuje podlitiny snižuje tlak, pomáhá při cukrovce. Nejlepší je nosit ho jako šperk na hrud.

Akvamarín přináší štěstí

Akvamarín má světle modrou, až modrozelenou barvu. Ve starověku byl nazýván kamenem štěstí. Pozitivně ovlivňuje přátelské vztahy a chrání čistotu duše. Tento kámen je velmi křehký a citlivý na náraz. Působí na svěžest pleti, čistí krev a posiluje srdeční činnost. Výrazně pomáhá při bolestech zubů a očních vad.

Granát rozvíjí intelekt

Má jasně červenou uhrančivou barvu, přitom chrání před uhranutím. Proto ho naše babičky nosily na krku. Šperky z něj jsou známy již z 16. století. Pomáhá při rozvoji intelektu, fantazii a meditace. Upravuje i hormonální a sexuální poruchy. Pomáhá při nemocech krve, srdce, zánětech a také křečových žilách.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama