Maroko je severní Afrika s vůní máty

Exotické památky, horské túry, spalující Sahara a rozbouřené moře

Přidejte k tomu výbornou marockou kuchyni, mátový čaj a čerstvou pomerančovou šťávu za hubičku a máte esenci toho nejtypičtějšího, co tato neprávem opomíjená země nabízí.

V Maroku je bezpečno. Pravidla oblékání zde nejsou tak přísná jako v jiných arabských zemích a ve velkých městech jsou lidé tolerantní. Auto si můžete půjčit, cesty nejsou z nejhorších. Dbejte však, abyste měli „full insurance“, tedy úplnou pojistku auta.

Každý škrábaneček byste museli při vrácení tvrdě zaplatit. Pokud chcete vidět zajímavá místa, musíte použít terénní auto, které je hodně drahé a většinou vám jej vnutí i s řidičem. Určitě ochutnejte tažín, jídlo připravované v keramických miskách.Je to místní specialita.

shutterstock_299949458

Smlouvání je kolorit

Lidé jsou zde velmi ochotní, ale každý se vám bude snažit něco prodat za tu „nejlepší cenu“. Smlouvání k těmto zemím patří, a tak nezapomeňte smlouvat vždy a všude. Velká část turistů přiletí do Casablanky, moderního velkoměsta, kde na ulicích ani nepoznáte, že jste v severní Africe, a navíc v muslimské zemi. Vaše první cesta by měla vést do Marrakéše. Přes den vám bude město připadat trochu fádní, ale jen do chvíle, kdy se začne stmívat.

Najednou je hlavní náměstí plné stánků s jídlem a kolem nich v kroužcích bubnuje spousta muzikantů a řádí pouliční umělci. Náměstí připomíná jeden velký cirkus. Pokud máte rádi hory, pak je nejlepší vyrazit z Marrakéše na nejvyšší horu severní Afriky – Džabal Tubkal.

shutterstock_618049589

Cesta není nikterak náročná. Dále pokračujte do města Varzázat, kde vás budou lákat, abyste se podívali do místních filmových ateliérů, kde se natáčely desítky amerických béčkových trháků. Na hranici pouště je věhlasná osada Merzouga, kde se u jezera tyčí nekonečné písečné duny.

Projděte se po nich brzo ráno nebo jeďte na velbloudu do pouště a počkejte si na západ slunce. Na zpáteční cestě si nenechte ujít výlet do údolí Dada, které patří k nejpůvabnějším koutům Maroka. Cestu si můžete prodloužit do města Fes, kde je opravdovým zážitkem procházka staletými súky, malými rukodělnými dílnami, které tvoří v historickém městě neuvěřitelný labyrint.

shutterstock_140999074

Pravý Orient

Milovníky architektury uchvátí stavby kazbahy, které jsou původními příbytky místních boháčů. Jsou postaveny z hlíny, opevněny zdmi s malými okny a vypadají jako polorozpadlé hrady z písku.

Při návratu do Casablanky vyrazte za město, kde se nacházejí nádherné pláže. Asi si moc nezaplavete, ale určitě si zaskáčete do pořádných vln, které tu jsou celoročně.

reklama
reklama