Proč si ženy vybírají prevíty?

Proč si ženy, které nebyly v dětství milovány, vybírají ty nejděsnější muže pod sluncem?

Co vás nutí opakovat stále stejné chyby? Také ztrácíte hlavu zásadně pro ty nejproblémovější chlapy? Proč si nemůžete pomoci? Podívejte se s námi na nejčastější chyby, kterým jste uvěřila, a upadla tak do pasti. Pomůžeme vám!

Jestli jste zatížená úzkostným typem závislosti a jste citově velmi nestálá, často si pletete nestabilitu vztahu s projevem bouřlivé vášně. Neustálé zvraty citů, které se pohybují od bouřlivé radosti, kdy vás partner opět miluje, až po naprosté zoufalství, kdy je rozchod už zase ve vzduchu, vás nabíjejí a současně vyčerpávají.

Létání emocí z extrému do extrému je zničující. Samozřejmě že skutečná vášeň vypadá úplně jinak, jenomže to zraněná žena nepozná. Tím se vysvětluje, proč tento typ žen často přitahují muži s narcistními rysy.

Stále padáte do stejné pasti

Ženy vyrůstající bez lásky se podvědomě bojí, že budou opuštěny. Každému projevu pozornosti přikládáte větší význam, než má, a to i když se k vám partner chová špatně. Vzácné příjemné chvíle vám dodávají křídla a vzbuzují ve vás dojem, že jste Popelkou, která našla svého prince.

Nevíte, jak se budují plnohodnotné vztahy. Proto se nakonec smíříte s málem, protože nevěříte, že si zasloužíte něco lepšího. Abyste přestala stále znovu upadat do stejné pasti, je třeba vyléčit traumata, která způsobil nedostatek lásky.

Lásku si nemusíte zasloužit!

Věčným cílem ženy, která v dětství nezažila rodičovskou lásku, je najít způsob, jak dosáhnout lásky jakýmkoli způsobem. Za úspěch považujete lásku si zasloužit. Jste přesvědčena, že si ji musíte vybojovat.

Když narazíte na muže, který se chová pokaždé jinak, hned dává najevo city, hned je zas chladný, takové chování je vám povědomé. Na rozdíl od ženy, která poznala v dětství skutečnou lásku, pro vás takové chování není varovným signálem. Chlad muže vás sice zlobí a skličuje, ale také motivuje, abyste zesílila úsilí a získala zase jeho přízeň.

Omlouváte špatné zacházení

Pokud vás jako holčičku nikdo nebral na vědomí a byla jste věčně kritizována, přestáváte na určité druhy manipulace a špatné zacházení reagovat. Z toho důvodu pak nechápete, že urážky, ponižování a věčná kontrola ze strany partnera ničí každou blízkost.

Pokud se vám nedostávalo rodičovské lásky, potřebujete stejnou měrou cítit lásku i jistotu, že nebudete opuštěna. Snadno se pak ocitnete v pasti sebeobviňování a začnete si myslet, že to vy sama jste vyprovokovala muže k takovému jednání. To je další následek nešťastného dětství.

Usmiřování není důkaz lásky

Protože vlastně nemáte ponětí, jak vypadá, jak se projevuje a jaké city vyvolává opravdová bezpodmínečná láska, celý život se usilovně snažíte, abyste si ji zasloužila. Podvědomě se řídíte týmž opakujícím se vzorcem chování a je úplně jedno, s jakým mužem jste zrovna ve vztahu.

Falešné uspokojení

Proto vám každé usmiřování po divoké hádce přináší hluboké uspokojení a utvrzuje vás v mylném přesvědčení, že když vyhrajete boj o mužův zájem a získáte ho zpět na svou stranu, je to jasný důkaz, že jste milována.

Bohužel to tak ve skutečnosti není a jen se to odehrává ve vaší hlavě. To, že se třeba po hádce s partnerem nakonec usmíříte, neznamená, že je ve vašem vztahu vše v pořádku.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden