Tajemství tygřího oka

Staří Řekové jej považovali za kámen radosti a duševní rovnováhy.

Již ve středověku se nosil tento léčivý kámen jako amulet proti zlým silám a démonům. Proč byste ho měla mít doma?

Je typický svým leskem a zlatavě hnědými barvami. Vznikl přeměnou ze šedozeleného minerálu krokydolitu a jeho nevšední barvu mu dal limonit, který v něm vzniká oxidací železa.

Barevný efekt se navíc ještě zesiluje, pokud se kámen vybrousí do tvaru zvaného kabošon, kdy jedna strana je obroušená naplacato a druhá do oválného tvaru.

Příznivé vlastnosti

Po duševní stránce poskytuje tygří oko odvahu a jistotu. Napomáhá při důležitých rozhodnutích, při dosahování cílů a dobře slouží při hledání vlastních potřeb i potřeb druhých. Také zlepšuje koncentraci a potlačuje strach a depresi.

Řešíte-li osobní problémy, pak vám pomůže uznat vlastní cenu, rozeznat nadání a schopnosti a současně upozorňuje i na

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden