Co nikdy nevyčítejte své dceři

Je jasné, že zbožňujete své děti a chcete pro ně jen to nejlepší. Jenže často to právě ve vztahu matky s už dávno dospělou dcerou pořádně skřípe a jiskří. Trápí vás to? Poradíme vám, jak to změnit!

Ty mi vůbec nezavoláš!

Také vás může zajímat ...

Člověk má přes den tolik práce, že často zapomíná i jíst, natož pak zavolat domů starostlivé matce. To, že vám dcera každý den nezavolá, ale vůbec neznamená, že je s ní něco v nepořádku. Kdyby se dělo něco důležitého, určitě se ozve. Spíš byste měla být nervózní, kdyby vám volala několikrát denně.

Proč nejsi jako Madla od vedle?

Nepředhazujte své dceři sousedovic Madlu. To, že má stálou práci, dobré peníze, manžela a dítě a právě se pustili do rekonstrukce baráčku, přece vůbec neznamená, že jsou šťastnější, než vaše dcera, která stále cestuje někde po světě. Dopřejte jí její život takový, po jakém touží. Jednoho dne se usadí, uvidíte.

Ty tomu svému vůbec neuvaříš!

To, že vy jste zvyklá vařit svému muži každý den, neznamená, že to musí vaše dcera dělat také. Její partner chodí určitě v práci na obědy a doma už teplé jídlo mít každý den nemusí a rozhodně nestrádá. Nebo si myslíte, že to břicho, co mu roste, je nafouklé hladem? Nebojte, o víkendech mu vaše dcera určitě uvaří.

Já se snad těch vnoučat nedočkám!

I když vy byste byla určitě skvělá babička, vaše dcera musí nejdřív sama sebe přesvědčit, že i ona bude dobrá matka. Chci vaše vnuky přivést do pohody, klidu a zařízeného a spokojeného domova. A to v dnešní době není jednoduché. Vydržte, vnoučata budou, jen si musí nejdřív ujasnit, s kým je vlastně bude mít.

Proč jsi nešla na tu vysokou?

To, že má vaše dcera své vlastní představy o životě, je jen v pořádku. Když nechtěla studovat vysokou školu, a vy jste jí viděla jako inženýrku, neznamená to, že v životě nechce nic dokázat. Klíč k životnímu štěstí přeci není v tom, jestli bude mít před jménem pár písmenek navíc. Důležitý přece není diplom, ale talent.

Jak můžeš tak rychle všechno utratit?

Zažila jste těžké časy a naučila jste se šetřit. Vaše dcera se to o to také snaží a naučí se to. Jenže když ty boty, kabelky a šaty jsou tak krásné a ona je všechny potřebuje. Třeba pořád ještě čeká na toho prince na bílém koni, co se o ni bude starat do konce života. A toho přeci bez krásných botiček neokouzlí, ne?

Tobě snad moje jídlo nechutná?

Vaše dcera už dávno dospělá a tak se nemůže cpát na posezení knedlíčkovou polévkou, svíčkovou s knedlíky a na závěr do sebe nasoukat ještě pořádný kus bábovky. Samozřejmě, že jí vaše jídlo chutná, jako dřív, ale ženský metabolismus už se jí zpomaluje a tak se musí víc hlídat. A o tom vy přece dobře víte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...