Do své ženy se Svatopluk Skopal zamiloval už na škole, ale ona si vzala jiného!

Když si bral svoji ženu, měla už pěkné těhotenské bříško!

Jeden z hlavních hrdinů seriálu Vyprávěj, herec Svatopluk Skopal (68), poznal svoji životní lásku během studia. Než se ale dali skutečně dohromady, prošel si každý z nich jiným manželstvím.

Sympatický herec Svatopluk Skopal (68) je sice Moravák a hrdě se k tomu hlásí, ale jako místo narození má v rodném listu napsánu Kutnou Horu.

Také vás může zajímat ...

Tam ale strávil jen týden v porodnici. Jeho rodiče tenkrát byli na návštěvě u babičky v Uhlířských Janovicích – a když na maminku přišly porodní bolesti, nejbližší nemocnice byla právě v Kutné Hoře.

Svoje rodné město viděl pak Svatopluk až jako školák, když tam byl se třídou na výletě.

Nevěděl, co bude dělat

Rodiče Svatopluka měli k divadlu blízko, otec vystudoval dramatickou konzervatoř a věnoval se divadelní režii, maminka pracovala jako nápověda.

Herec sám ale neměl o své budoucnosti vůbec jasno. „Se sestrou, která je o šest let starší, jsme měli stejné učitele, ti mi vždycky předhazovali, jak krásně přednášela, a já mlel, že mi nebylo rozumět.

Před maturitou jsem vůbec nevěděl, kam si mám dát přihlášku. Otec se mě jednou zeptal, zda bych nechtěl zkusit režii jako on. Herectví ho vůbec nenapadlo,“ líčil Svatopluk své trable z doby, kdy studoval na gymnáziu.

Nakonec se i pod vlivem tatínka rozhodl pro herectví a dostal se na JAMU v Brně. Tam poznal nejen spoustu skvělých kamarádů z oboru, ale také svoji největší lásku. Tenkrát ovšem ještě nevěděl, že vedle ní jednou stráví podstatnou část svého života.

Osudová hra na Vinohradech

Ze strany Svatopluka to byla vůči Lence (65), která se tehdy jmenovala Řehořová, láska na první pohled. Jak později prohlásil, díval se na ni od začátku jako na „svatý obrázek“.

Jenže v osobním životě se pak stejně každý z nich vydal jinou cestou. „Vzala si spolužáka z ročníku Jirku Kodeše (65), výborného kluka, ale málokteré ročníkové manželství vydrželo – snad kromě Jany (71) a Viktora (72) Preissových.

Já jsem se také oženil, moje první manželka byla porodní asistentka,“ popisoval herec. Komu je ale osudem určeno dát se dohromady, pro toho se cesty vždycky najdou. Svatopluk s Lenkou se znovu sešli v Divadle na Vinohradech. Tehdy společně hráli v klasické inscenaci Romeo a Julie.

Ačkoliv byli oba zadaní, zamilovali se do sebe. Lenka tehdy hrála Julii, Svatopluk Tybalta. Kolegové si z nich pak dělali legraci, že hra se měla přejmenovat na Tybalt a Julie. Brzy nato se oba herci rozvedli. Svatoplukovi ale chvíli trvalo, než se rozhodl ke svatbě s Lenkou.

Slíbil ale své milované partnerce, že si ji vezme, až spolu budou čekat potomka. To se pak také stalo. Svatba se konala v době, kdy už nevěsta měla pěkné bříško, byla totiž v šestém měsíci.

Dvojici se narodil syn František (37). U něho pak v dospělosti převážily herecké geny rodičů, a ačkoliv se ho Svatopluk snažil od své profese odrazovat, nakonec František stejně u herectví skončil.

Přecenil svoje síly!

Pořádně si oblíbený herec „máknul“ v 80.letech, kdy hrál atleta v seriálu Dlouhá míle. Před natáčením dostal trenéra a začali běhat: nejprve tři kilometry, později to bylo až padesát kilometrů denně. „Pak jsem snad patnáct let chodil pravidelně běhat,“ vzpomínal Svatopluk.

Na životosprávu pak celkem dbal i dál. Nikdy nekouřil, ale sklenky piva nebo vína se neodříkal. Přibývající věk ale dal přece jen o sobě znát. V době, kdy točil oblíbený seriál Vyprávěj, toho na sebe nejspíš vzal opravdu hodně.

Při jednom divadelním představení na domovské vinohradské scéně se mu udělalo hodně špatně. Hru dohrál a dojel domů.

Když jeho žena ale viděla, v jakém je stavu, zavolala hned záchrannou službu. Ukázalo se, že Svatopluk měl oboustranný zápal plic! Seriál se pak chvíli netočil a herec musel dohánět ztracené síly.

Dokazuje, že se dá existovat i bez mobilu!

Možná tomu nebudete věřit, ale Svatopluk Skopal nejde s dobou a nemá mobilní telefon. „Kdysi jsem se rozhodl, že ho mít nebudu.

Do toho vlaku jsem nenastoupil, takže mi ujel. Zjistil jsem, že to jde.“ Bez mobilního spojení natočil v posledních letech i všechny seriály. A jak se s ním tedy z televize spojují?

Doma má telefonní záznamník. „Večer to zmáčknu. Kdo tam co namluvil, toho obvolám a mám vyřešeno,“ prozradil herec. „Víc nepotřebuji.“ To, že není ani na sociálních sítích, asi není třeba dodávat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...