Dopřejte si samotu

Samota neznamená osamělost. Máte přece hodně přátel a dobré vztahy. Přesto je pro vás důležitá. Dává vám příležitost a možnost žít stoprocentně vlastní život. Čas od času si ji proto naordinujte. Na pár hodin, ale raději na celý víkend.

Vyčistíte si hlavu

Výhodou samoty je možnost pročistit si hlavu od všech negativních emocí a tím získat nový pohled na svět. Vraťte se zpět v čase a odhalte, kdo, či co ve vás vyvolává negativní pocity a omezení.

Tento mentální restart bývá bolestivý, ale posune vás v životě zase o kus dál. Nelitujte věcí ani lidí, kterých jste se museli během této očisty vzdát.

S kým to žijete

Už víte, jaký typ lidí ho obklopuje? Jsou to manipulátoři, lháři? Pohybují se ve vašem okolí závistivci, kteří na vás nenechají nit suchou? Nebuďte z toho ublížení. Nikdo z těch lidí nemusí patřit do vašeho světa.

Jakmile to pochopíte, okolí vás již nerozhází. Tak snadno už vám neublíží, budete zoceleni sami se sebou.

Jen sami se sebou

Spousta lidí nedokáže být delší dobu jen sama se sebou. Ti, kteří se nebojí samoty a umí si ji užívat, jsou silnější a úspěšnější. Nehledají únikovou cestu, když mají trávit čas o samotě.

Raději se zamyslí, protože před sebou stejně neutečou. Berte samotu pozitivně a využijte ji ke svému osobnímu rozvoji.

Rozmazlujte se

Po zpytování své mysli, je dobré si trochu odfrknout. Dojděte si ke kadeřnici, na pedikúru. Uvařte si něco dobrého. Sedněte si s knihou do křesla. Jakmile najdete sílu věnovat se sami sobě, po určité době to váš mozek vyhodnotí jako příjemný, pozitivní a přirozený návyk. A bude to chtít opakovat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...