Dotýkej se mě, miláčku!

Objímání zlepšuje zdraví

Objetí vám nepřináší jen příjemný pocit. Je pro i prospěšné pro vaše zdraví. Pravidelné objetí může snížit srdeční tep a krevní tlak. Objetí posiluje imunitní systém, snižuje stres a úzkost.

Také vás může zajímat ...

Pokud vás obejme člověk, kterému důvěřujete, předá vám svou podporu. Čím častěji se budete objímat, tím víc se ve vašem těle rozpustí hladina stresu. Ti, kteří se objímají, jsou více chráněni před infekcemi a .mají mezi sebou mnohem větší blízkost a intimitu.

Vytváří pocit bezpečí a důvěru

Fyzický dotyk aktivuje mozkovou kůru, která je spojena s pocity spokojenosti. Dotek je znakem bezpečí, důvěry a zklidňuje.

Aktivuje bloudivý nerv těla, který je úzce spojen s naším soucitem. Jednoduchý dotek může spustit tvorbu oxytocinu, hormonu lásky. Proto se tak rádi hladíte, objímáte a dotýkáte milovaného partnera. Díky pevnému objetí jeho náruče mu mnohem více důvěřujete.

Dva lidé se spolu dřív přestanou objímat a líbat, než spolu přestanou spát. Objímání rozpouští agresi Děti, které v dětství nezažívají láskyplné objímání, jsou v dospělosti náchylnější k projevům agresivity.

Když děti dostávají milující dotek, jsou pak méně náchylné chovat se v dospělosti bolestivě nebo násilně. Láskyplný dotek, pohlazení a obejmutí v raném dětství dláždí cestu pro naši emoční stabilitu.

Děti, které v dětství trpí nedostatkem lásky, mají v dospělosti sklony propadat nejrůzněšjím závislostem včetně té na partnerovi a dožadovat se neustálé pozornosti.

Bývají také psychicky nevyrovnaní a dost často i sobečtí.

Chlapi si pletou dotek se sexem

Hodně mužů si myslí, že když k nim přijde žena a začne se jich dotýkat, že ihned myslí na sex, tak jako to mají oni. Diví se, že žena hledá v objetí často jen pocit blízkosti s milovaným mužem.

Spousta manželství má kvůli tomu problémy. Ženy se chtějí mazlit, cítit mnohem víc nesexuálních doteků, kdežto muži za vším často vidí jen sex. Tím často ženu odradí , aby se jich dotýkala, protože ta zjistí, že kdykoli muže pohladí, on hned nastartuje svůj sexuální chtíč.

Dotekem můžete přesvědčit

Doteky působí i jako podpora při vyjednávání. Pokud se správně dotýkáte lidí okolo sebe, máte větší šanci, že dosáhnete svého.

Budou totiž povolnější k dohodě. Dotek zvyšuje jejich ochotu vám pomoci a dosáhnout toho, co chcete. A co teprve obejmout partnera, říct mu: „Miláčku“a vyslovit své přání….

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...