Drahokamy Jadranu – Chorvatské ostrovy

K Chorvatsku patří přes tisíc jadranských ostrovů. Jsou plné divokých rozeklaných skal a písečných pláží. Na některých leží národní parky či historické památky. Všude panuje čilý ruch, a turisté tu jsou hýčkaní. Ochutnejte z nabídky nejhezčích ostrovů.

Mljet

Také vás může zajímat ...

Neuvěřitelně zelený ostrov, plný krásných lesů, leží na něm dvě velká slaná jezera. Přímo zvou k romantickému nočnímu koupání na hladině plné hvězd. Proslulé jsou zdejší mimořádně krásné písečné pláže (záliv Saplunara a Blaca).

Brač

Toulky po ostrově vás zavedou do vnitrozemských taveren, olivových hájů, na vyhlídku z nejvyšší hory ostrova, opuštěný skalní klášter a na fenomenální pláž Zlatni rat, jehož letecká fotka zdobí pohlednice po celém Chorvatsku.

Město Supetar uspokojí všechny milovníky historie, kteří zde mohou najít raně křesťanské mozaiky, pozůstatky římských vil nebo mauzolea šlechtických rodů.

Pag

Ostrov dětských písečných pláží, kde se dají postavit ty nejkrásnější hrady ze zlatavého písku. Ale také ostrov soli, vynikajícího sýru, skvělého jehněčího masa a krajky. Pag je teprve nedávno objevenou turistickou destinací. VPanuje tady příjemné středomořské klima, jen občas vane vítr z pevniny, zvaný. „bora“.

Místní vinohrady produkují výborné bílé víno – žuticu.

Vis

Nikde asi nenajdete tak různorodé pláže, jako na Visu. Tou snad nejkrásnější (možná i v Evropě) je maličká oblázková Stiniva, sevřená zvláštními skalami. Dá se k ní sice sejít pěšky po náročné stezce, ale raději se tam nechte dopravit lodí. Dalším skvostem je Stříbrná pláž, její název je odvozem zvláštním odleskem, kterým září oblázky po západu slunce.

A když se vám podaří rezervovat si večeři z plodů moře v restauraci Konoba Senko, budete si připadat jako v romantickém filmu.

Šolta

Pokud hledáte nedotčenou panenskou přírodu a klid, je Šolta správná volba. Už v dobách římského impéria byl pro bezpečným přístavem a útočištěm. Pobřeží lemují četné zátoky a malé zálivy s přírodními plážemi. Osada Stomorska se může pochlubit několika krásnými oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Pobřeží je tvořeno také přírodními plochými kameny.

Nezapomeňte vyzkoušet domácí víno Dobričić..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...