Druhý manžel Angeliky utrácel její peníze za flámy a milenky!

Prvním mužem Michèle Mercier (78) byl vyděrač a alkoholik. Ani druhé manželství s automobilovým závodníkem Claudem Bourillotem (+73) ale nakonec nedopadlo dobře.

Jako báječná či nezkrotná Angelika pobláznila na filmovém plátně srdce mnoha mužům. V soukromí se jí ale už tolik nedařilo, obě manželství Michèle Mercier skončila dost špatně.

S prvním mužem se pěkně spálila!
S prvním mužem se pěkně spálila!

Jméno převzala po zemřelé sestře

Ze všeho nejvíc si malá Jocelyne Yvonne Renée Mercier, jak znělo její rodné jméno, přála být tanečnicí. Rodiče – otec Francouz a matka Italka – v tom ale neviděli budoucnost. Michèle si ale prosadila svou a začala tančit jako sboristka. Dostala se až k sólovým vystoupením v divadle na Riviéře, v Nice. Za svojí kariérou si šla celkem odhodlaně a tvrdohlavě.

Také vás může zajímat ...

V sedmnácti letech už byla tanečnicí v Paříži a kromě toho studovala i herectví. V té době si změnila své křestní jméno na Michèle, podle mladší sestřičky, které bylo dopřáno jen pět let života (zemřela na tyfus). Pomalu, ale jistě se z ní stávala osvědčená herečka, i když na žádnou velkou hvězdu to nevypadalo. Hrála převážně ženy se špatnou pověstí, to jí šlo.

Michèle netušila, že se blíží role, která jí přinese na jednu stranu nesmrtelnou slávu a na druhou vlastně ukončí její slibnou kariéru.

Měla ostatně dost starostí v soukromém životě.

Doufala, že druhý pokus být šťastnou jí vyjde!
Doufala, že druhý pokus být šťastnou jí vyjde!

Krach v soukromí, úspěch před kamerou

Představitelka Angeliky se vdala poprvé za režiséra Andrého Smagghea. To bylo v roce 1961. Připomínal jí tehdy slavného amerického herce Williama Holdena (63), takže mu říkala William. Ukázalo se, že to byl omyl. André pil jako duha a měl vážné psychické problémy. Záviděl Michèle, že má větší úspěch a choval se k ní násilně.

Herečka by se s ním bývala nejradši rychle rozvedla, ale protože byl v té době hospitalizován v léčebně, musela s tím počkat, až manžela propustí. Zákony totiž nedovolovaly rozvod s někým, kdo je takto úředně nemocný. André si toho byl vědom a svoji ženu tím vydíral. Z nepěkného svazku se musela Michèle potupně vyplatit jako z nějakého otroctví.

Tenhle osobní neúspěch ale ve stejnou dobu bohatě vyvážil úspěch pracovní: na konkurzu si totiž vybojovala roli Angeliky. Porazila i slavnou Brigitte Bardot (82); plavovlasá sexbomba roli prý nedostala hlavně proto, že nečetla knižní předlohu. Roli hrálo i to, že Michèle byla pěkně vytočená z dlouhého čekání a u zkoušek na place měla předvést právě rozzuřenou ženu. Tohle jí tedy vyšlo.

Na další manželství si pak slavná herečka počkala pět let.

Utekl s jejími šperky a dolary!

Claude Bourillot býval úspěšný automobilový závodník, který se po skončení kariéry dal na politickou dráhu. Seznámil se spolu ještě v době, kdy vrcholila sláva krásné herečky v roli Angeliky. Vypadalo to, že tentokrát jí vztah vyjde a že nemá co ztratit. Měla výhodu i v tom, že díky pěti filmům o markýze andělů byla dobře finančně zabezpečená.

Role Angeliky kromě slávy a peněz přinesla Michèle herecké prokletí. Nikdo jí ve Francii nechtěl obsazovat, protože by v ní diváci vždy viděli právě Angeliku, takže se herečka rozhodla odjet s manželem do Hollywoodu. Zatímco Michèle se nepodařilo navázat na evropskou slávu, Claude si Ameriku užíval – až moc.

Vesele utrácel peníze své ženy za flámy a do domu, kde bydleli, si dokonce vodil milenky! Své slavné životní partnerce vůbec nevěnoval pozornost. A bylo to pro ni ještě horší. Vrátila se do Paříže a požádala o rozvod, mezitím ale Claude utekl s jejími šperky i dolary. Přišla tak o polovinu svého majetku. Michèle se natrvalo vrátila do Evropy a už se nevdala.

Nikdy už také nenavázala na úspěchy v kariéře z konce šedesátých let.

Dá se říct, že filmová Angelika si v náručí mužů prožila daleko více štěstí než její slavná představitelka.

Svatby už se bohužel nedožil!

Zdálo se, že štěstí v lásce konečně Michèle najde u švýcarského obchodníka, vdovce jménem Adrien Jancou (+35). Štěstí s mužem, který byl o oism let mladší, jí vydrželo jen dva a půl roku. Legendární herečka měla konečně rodinu, protože pomáhala Adrienovi starat se o jeho dva syny. Do osudu Angeliky tentokrát bohužel zasáhla těžká nemoc. Jejímu miláčkovi našli zhoubný mozkový nádor.

Než mohlo dojít k plánované svatbě, tak švýcarský přítel zemřel.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...