Jak pomáhají čarovné bylinky?

Tajemná síla léčivých rostlinek byla odpradávna pomocníkem léčitelů a čarodějnic.

Zajímáte se o léčivé rostliny? A víte, že je možné využít jejich sílu také v magii? O úplňkových nocích vyrážely kdysi do lesů čarodějky a bylinkářky, aby nasbíraly ty správné bylinky do svých tajemných lektvarů. Které mají přímo kouzelnou moc?

Také vás může zajímat ...

ALOE

Hlavní užití je při rituálech věštění a duchovního vývoje. Usušené listy se dávají do kadidel používaných pro vzývání Luny, která
je žádána, aby pomohla porozumět problémům a proniknout do podstaty věcí. Šťáva vymačkaná z čerstvých listů se přidává také do očistné a rituální koupele.

BEZ ČERNÝ

Chrání před zlem. Po zavěšení nad dveře zabraňuje negativním silám vstoupit do domu. Bezové dřevo se používá na výrobu čarovných a magických holí. Víno z květů zase při slavnostech letního slunovratu. Šťáva z listů působí jako zklidňující oční kapky, listy pak jako obklad na rány.

BLÍN

Prudce jedovatý blín se používal k věšteckým účelům, využívala ho zejména tzv. „černá magie“. Silná droga připravená z této
rostliny způsobuje často šílenství, nebo i smrt. Blín totiž tupí bolest a vymazává nežádoucí vzpomínky. Přidával se také do čarodějných mastí určených k létání.

CITRONÍK

V citronové šťávě se omývají magické předměty jako amulety, talismany, šperky, aby se zbavily negativních vibrací. Stejně tak slouží k očištění předmětů i nabití přímým sluncem a opláchnutí slanou vodou. Citroník vyrostlý ze semen citronu, který jste snědli, je vhodným dárkem pro milovanou osobu.

EUKALYPTUS

Rozptyluje negativní energii v domě, která zůstala třeba po hádce. Jeho listy se často používají v léčebné magii. Ať už sušené, čerstvé vařené ve vodě a uvolňující vonné výpary, nebo jako pokojová rostlina. Stejně dobře působí na nemocné i silice vypařující se z eukalyptového oleje.

JABLOŇ

Je symbolem nesmrtelnosti a také velké lásky. Proto je součástí všech substancí, které probuzení křehkých citů podporují.
Dřevo jabloní je součástí směsí pro dlouhověkost. Je mimořádně vhodné pro výrobu magických holí. Když rozkrojíte jablko, uvidíte pentagram, proto je i symbolem ochrany.

JAHODNÍK

O letním slunovratu se pije lahodné jahodové víno nebo jahodový čaj pro lepší kontakt s nadpřirozenými bytostmi. Jahody
jsou zasvěceny Bohyni Matce, proto se přidávají do rituálních pokrmů k její poctě. Nálev z jahodových listů zbavuje nervozity a pomáhá při žaludečních a střevních potížích.

JMELÍ

Chrání domov před zkázou, požárem i povodní. Dává se do nápoje léčícího neplodnost. Pro léčebné účely se používají výhradně usušené větvičky a listy. Působí tišivě na nervový systém a zkoumají se jeho protirakovinné účinky. Ve velkých dávkách je však nebezpečný, jako bobule.

LÉKOŘICE

V mystice je voňavá lékořice spojována se sexuální magií a probuzením milostné chuti. Vhodná je jako zklidnění při silné žárlivosti. Má protizánětlivé a protirevmatické vlastnosti. Snižuje žaludeční kyselost, podporuje činnosti jater, tlumí křeče hladkého svalstva, pomáhá dýchacímu systému, sráží horečku a odbourává cholesterol.

LILIE

Prášek z usušené cibulky voňavé lilie, nošený v sáčku na krku, přivolává velkou lásku svému majiteli, zatímco čerstvě utržená
lilie účinně odvrací všechna neblahá milostná kouzla, kletby a uhranutí. Pro účely rituálů se z květu lilie dělají kuřidla, neboť lilie podporuje zviditelnění astrálních zjevů.

MANDRAGORA

Nejcennější částí je dužnatý kořen. Mandragorové víno se používalo jako silné anestetikum i při amputacích. Olej z mandragory se vtíral do spánků, aby přivodil ospalost a zahnal horečku. Roztlučený kořen se používal jako účinné mazání na vředy. Bobule a kořen zase jako silná afrodiziaka.

NETŘESK

V magii je považován za jednu z nejsilnějších obranných rostlin. Sbírají se z něj ty nejsilnější listy, ze kterých se vymačkává blahodárná šťáva. Jedná se o velmi bezpečnou tekutinu, která je vhodná na popáleniny, otoky a řezné rány. Bolesti hlavy zaženete potíráním spánků esencí netřesku.

RŮŽE

Růže byla, je a vždy bude symbolem lásky. Její něžné okvětní lístky se také dají použít do nápoje určeného k připoutání váhajícího nápadníka. Tato rostlina je také znamením diskrétnosti a mlčenlivosti. Je-li při shromáždění zavěšena u stropu, nikdo tento závazek nemůže porušit.

SANTAL

Navozuje meditační a uvolňující atmosféru. Santalové dřevo krásně uklidňuje rozbouřenou mysl, a proto je vhodné pro hledání správné odpovědi při rozhodování, ale i k věštění budoucnosti. Prášek ze santalového dřeva se spaluje při ochranných kouzlech. Náhrdelník ze santalových korálků působí jako ochrana a zvyšuje vnímání.

TIS

Rostlina (až na dužinu plodů) je prudce jedovatá, tudíž rychle získala pověst „stromu smrti“. Kousek tisového dřeva nošený
na nahém těle ovšem účinně chrání před uřknutím. Tis roste pomalu, jen pár milimetrů za rok. Nejstarší známý tis je starý více než 2000 let! Může se přidávat také do kadidla.

TŘEZALKA

V magii se používá jako známá očistná rostlina. Odpuzuje negativní energii a také poskytuje žluté barvivo vhodné pro oslavy
letního slunovratu. Z květů a listů se vyrábí olej, vhodný na léčení pohmožděnin, křečových žil, drobných ran a vředů. Ve formě obkladů také hojí sluncem popálenou kůži.

VŘES

Uctívali ho už staří Keltové jako symbol ženského božstva, který chránil svou nositelku. Používali ho při rituálech na přivolání deště. Máčeli ho spolu s kapradím ve vodě a tou kropili celé okolí. Dodává duševní sílu a léčí zvířátka. Doporučuje se umístit nad pelíšek a rozprášit vřesovou vůni na jeho kožíšek.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama