Jí šlo dobře psaní, on miloval improvizaci na jevišti

Báječný Miloslav Šimek (63) a skvělá Zuzana Bubílková (68) si spoustu let stříleli z českých politiků. Diváci jejich humor milovali a těšili se na každé pokračování svého oblíbeného pořadu.

Také vás může zajímat ...

Český komik, humorista a spisovatel Miloslav Šimek (†63) a česká moderátorka se slovenským přízvukem Zuzana Bubílková (68), to bylo spojení, které snad ani nemohlo fungovat. A přece ti dva dokázali svými pořady bavit národ a ještě se při tom obouvat do politiků.

Hledal partnera do svých pořadů

Životní dráha vystudovaného učitele Miloslava Šimka je nám dnes už notoricky známá. Do povědomí diváků se dostal především díky účinkování v legendárním divadle Semafor a spoluprací s Jiřím Grossmannem (†30).

Po jeho smrti se na jevišti často objevoval s Petrem Nárožným (82), Luďkem Sobotou (77), Uršulou Klukovou (79) a Jiřím Krampolem (82). Když se Šimek začal věnovat politické satiře a hledal spolehlivého partnera do svých pořadů, padla jeho volba na moderátorku Zuzanu Bubílkovou. Ta měla v té době velice pohnutý osud.

Kvůli výslechům přišla o miminko

Zuzana ještě se jako malá odstěhovala s rodiči z českého Holešova do slovenského Martina. Na Slovensku vystudovala žurnalistiku, odkud její kroky vedly do hudebního měsíčníku Populár a později i do bratislavského studia Československého rozhlasu, kde jako první žena působila v pořadu Pozor, zákruta!

Pak si ale s jejím životem i kariérou osud zahrál nemilosrdnou a krutou hru. Zuzanin manžel emigroval, nechal ji i s malým synem na Slovensku, ona přišla o místo a ještě musela čelit výslechům Státní bezpečnosti. Následkem velkého psychického vypětí její druhé těhotenství skončilo potratem.

Jé, vy ještě žijete?

Po rozpadu Československa se Bubílková i se synem vrátila do Čech, kde se brzy uchytila jak v televizi, tak v rozhlasu. A právě v té době ji osud svedl dohromady s Miloslavem Šimkem. Když jí Miloslav poprvé zavolal, ze Zuzany prý vypadlo: „Jé, vy ještě žijete?“

Naštěstí měl Šimek smysl pro suchý humor a tato krátká větička ho nemohla od zamýšlené spolupráce s Bubílkovou odradit. Ti dva spolu nejprve v oblíbených divadelních představeních komentovali politické dění, pak svoje působení přenesli i do televize.

Zrodil se výjimečný pořad

V roce 1995 se tak zrodil skvělý pořad S politiky netančím, který se vysílal z Divadla Jiřího Grossmanna. Šimek i Bubílková v něm byli naprosto skvělí, takže není divu, že si brzy získali davy nadšených fanoušků. Těch neubylo, ani když se ti dva přesunuli z České televize na Novu.

Ačkoli se název jejich pořadu malinko změnil, podstata zůstala stejná. Suchý humor, břitká satira a nepřekonatelné výkony obou hlavních protagonistů, to vše dělalo z jejich pořadu výjimečnou událost. Spolupráce jim klapala doslova na jedničku. Zatímco Zuzana se víc realizovala při psaní scénářů, Šimek byl nenahraditelný v improvizaci na jevišti.

Každý chtěl být v jejich pořadu

Jejich pořad měl prý takovou váhu a sledovanost, že se před volbami ozývali sami politici, kteří chtěli při vysílání alespoň sedět v hledišti. Věděli, že když je na malou chvilku zabere kamera, přidá jim to u obyčejných lidí důležité body.

Protože jim prý ale někteří kradli vtipy, které zaslechli na generálních zkouškách, přestali je Šimek s Bubílkovou do svého pořadu zvát. Když Miloslav v roce 2004 podlehl zákeřné nemoci, bylo i po legendárním pořadu. Zuzana se sice snažila pokračovat i po jeho smrti, jenže bez Šimka to zkrátka nebylo ono.

S chutí se vrhla do práce

Navíc jí osud připravil další velkou ránu v podobě vážné nemoci. Ale i tu nakonec úspěšně překonala a znovu se s chutí vrhla do práce. V současné době patří k předním moderátorům rádia Impuls, takže je zřejmé, že má nadšeným posluchačům stále co nabídnout.

Měla snad opravdu důvod k žárlivosti?

Spolupráce Miloslava Šimka a Zuzany Bubílkové však měla i své stinné stránky. Dodnes se šušká, že Šimkova manželka nedokázala překousnout, že Miloslav tráví tolik času právě se Zuzanou. Nevraživost mezi oběma ženami neskončila ani když Miloslav zemřel.

Když se v roce 2014 konalo v Semaforu mimořádné představení jako připomínka desetiletého výročí Šimkovi smrti, sešli se všichni jeho kolegové a přátelé. Tedy krom Zuzany Bubílkové, kterou prý nikdo nepozval.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama