Ke své životní lásce se Franco Nero vrátil po mnoha letech!

Kolumbijská kuchařka ho obvinila, že je otcem jejího dítěte!

Po boku italského herce Franca Nera (79) se vystřídalo více žen, jedna z nich ale zůstala tou největší a osudovou láskou. Zjistil to řadu let po rozchodu.

Populární italský sympaťák Franco Nero (79) přišel na svět v roce 1941 v malé vesnici San Prospero nedaleko města Parma. Doma měl modrooký idol dost přísnou výchovu, jeho otec byl policejním důstojníkem.

Také vás může zajímat ...

V rodném listu měl herec poněkud delší jméno: Francesco Clemente Giuseppe Sparanero. K herectví ho to sice táhlo už jako kluka, kdy se zúčastňoval školních představení, ale úplně jasno o své budoucnosti neměl ani v době středoškolských studií.

Na milánské univerzitě vystudoval ekonomii a obchod. Současně s tím s několika přáteli natáčel dokumentární filmy. V šedesátých letech byly v Itálii velmi populární fotoromance a Franco se svojí pohlednou tváří byl pro ně jako stvořený. Právě odtud pak vedla jeho cesta k filmu.

Franco Nero a manželka Vanessa Redgrave

Při prvním setkání se nestačil divit!

V časopisech s fotoromancemi si všimli Franca filmaři. Nejprve se jednalo o drobné role, ale pak se s nabídkami roztrhl pytel. Američtí filmaři mu nabídli roli Ábela ve velkofilmu Bible. Převratným snímkem se ale pro něho stal western Django.

Podle jedné oblíbené legendy si Franca režisér zmíněného dobrodružného filmu vyhlédl, když ho spatřil jako obsluhu u benzínové pumpy. Není to pravda, v té době už herec opravdu zkušenosti z natáčení měl. Díky Djangovi se z něho stala přední evropská hvězda.

Rok poté, co western natočil, došlo k jeho osudovému setkání s britskou herečkou Vanessou Redgrave (83). Setkali se spolu při práci na snímku Camelot. Vanessa byla v té době partnerkou režiséra Tonyho Richardsona (+63) a měla s ním dvě děti. Vzplanutí, které nastalo mezi ní a Francem, bylo ale natolik silné, že Tonyho opustila.

S Francem se jeden pro druhého stali životní láskou. První rande přitom proběhlo docela překvapivě, alespoň pro italského herce. Nejprve mu Vanessu představili na place a on viděl nenalíčenou ženu v brýlích a roztrhaných džínsách.

Pozvala ho na večeři. Moc se mu nechtělo. Když se dostavil, uviděl úplně jinou ženu, protože Vanessa se mezitím dala pořádně do kupy, nalíčila se a luxusně oblékla. Franco ji nejprve vůbec nepoznal!

Stará láska opravdu nerezaví

Do svatby se Franco Nero s Vanessou vůbec nehrnuli, přestože se jim narodil i vlastní potomek. Ukázalo se, že mají dost bouřlivé povahy na to, aby spolu vydrželi. Rozešli se a vystřídali řadu dalších vztahů. Franco mimo jiné chodil s dalšími půvabnými hereckými kolegyněmi.

Po jeho boku se vystřídaly například Catherine Deneuve (76), Goldie Hawn (74) nebo Ursula Andress (84). Franco musel v roce 1987 čelit i nařčení z otcovství, ze kterého ho obvinila šestadvacetiletá Kolumbijka. Ta nějaký čas pracovala v jeho domě jako kuchařka.

Franco ale obvinění popřel a odmítl, že by s mladou ženou měl vůbec někdy intimní styk. K Vanesse ho to nikdy nepřestalo přitahovat. Občas se setkávali při natáčení a bylo znát, že ta původní jiskra nikdy nevyhasla.

Franco dokonce vedl dceru své lásky, herečku Natashu Richardson (+45) k oltáři při její svatbě, jako náhrada za skutečného otce, který zemřel tři roky předtím. Nakonec se herecká dvojice dala opět dohromady, a to dokonce i tak, že oficiálně.

V mládí se ke svatbě nijak neměli, ve zralém věku už do toho šli a od roku 2006 jsou Franco a Vanessa manželé. Franco stál při své životní lásce i tehdy, kdy ji postihly drsné rány osudu: smrt již zmíněné dcery Natashy na následky pádu na lyžích a úmrtí bratra a sestry během měsíce na rakovinu.

Italský herec prohlásil, že všechny zármutky a slzy je oba posilnily a spojily navěky!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama