Kryl Michael Jackson svojí svatbou skandál se zneužíváním dětí?

Z malého Michaela udělali jeho rodiče pouhý stroj na peníze!

Letos to bude deset let, kdy nečekaně zemřel Michael Jackson (+50). Některá tajemství si s sebou vzal do hrobu.

Koncem června roku 2009 zasáhla svět zpráva, které mnozí odmítali uvěřit. Do hudebního nebe se navždy odebral král popu Michael Jackson (+50). Stejně jako králi rokenrolu Elvisu Presleymu (+42) mu nebylo dopřáno dožít se zralého věku.

Také vás může zajímat ...

Neměl žádné dětství!

Michael Jackson byl vždy trochu brán jako velké dítě. Důvod, proč se tak choval, měl svůj původ v jeho skutečném dětství. Slavný zpěvák si ho totiž vůbec neužil. Už jako malého kluka ho čekal pořádný dril. Společně se svými bratry byl součástí skupiny Jackson Five. O její úspěch se staral Michaelův otec a byl přitom hodně drsný a nelítostný. Chyby neodpouštěl, trestal je bitím.

Michael se nemohl schoulit ani do náručí matky, ta pro změnu propadla fanatické sektě Svědků Jehovových. Z Michaela se stal vlastně jen takový stroj na peníze, ze kterých ale nic neměl. Nemohl si dovolit žádný volný čas, žádnou radost. Nebylo divu, že si všechno to, co mu nebylo umožněno prožít, nahrazoval v dospělosti.

Nešlo o jedinou věc, kterou si Michael nějak kompenzoval, z některých byl ale obviňován neoprávněně. Často se psalo o tom, jak si nechává bělit pokožku. Ve srovnání s dětstvím pak v dospělosti skutečně vypadal čím dál světlejší, ale nestál za tím jeho úmysl.

Trpěl totiž nemocí, která ho okrádala o buňky, vytvářející kožní pigment.

Vyrovnal se mimosoudně

Tak jako se kdysi spojovaly královské rody, došlo k něčemu podobnému i v hudbě. Král popu si vzal dceru krále rokenrolu, i když ten už byl v té době po smrti. Michael Jackson se s Lisou Marií Presley (50) znal už od dětství. Poprvé se viděli ještě jako děti na jednom Michaelově vystoupení. Jako dospělí se setkali na soukromé večeři a zjistili, že si toho mají hodně co říct.

Než ale došlo ke svatbě, musel zpěvák řešit jednu velkou nepříjemnost, která se s ním potom táhla už po celou kariéru. Byl totiž obviněn ze sexuálního zneužívání dětí. Tajemství toho, jak to přesně bylo, si Michael odnesl s sebou na věčnost, nicméně fakt, že zaplatil velmi tučné mimosoudní vyrovnání rodině třináctiletého kluka, který ho obvinil, nesvědčí o čistém svědomí.

Možná ale jenom chtěl mít prostě klid. Lisu si vzal Michael rok po vypuknutí skandálu, takže se nevyhnul fámám o tom, že chce svojí svatbou jen odvést pozornost.

Takhle si to vykládala i Priscilla Presley (73), matky Lisy.

Kdo byl druhou matkou?

Manželství nevydrželo dlouho, Lisa s Michaelem vlastně ani nežila. On se chtěl stát otcem, ona tuhle myšlenku v souvislosti s ním odmítala. Rozvod Michael těžce nesl, byl psychicky na dně. Přece jenom pak ale našel ženu, která mu vlastní potomky dala – zdravotní sestru Debbie Rowe (60). Vzal si ji a měl s ní dvě děti.

Následovalo ale to, co předtím s Lisou: manželé žili odděleně a po třech letech přišel rozvod. Zpěvák měl pak ještě jednoho potomka, ale totožnost matky zůstala neznámá. Hodně se psalo o tom, jestli byl Michael opravdu biologickým otcem dětí.

Jedním z důkazů by mohlo být, že jeho nejmladší potomek vykazoval stejnou nemoc kůže, jakou trpěl Michael.

Oživit se ho nepodařilo!

25. června 2009 přijali záchranáři telefonát z Michaelova sídla kvůli člověku v bezvědomí. Byl to král popu. Lékařům už se ho nepodařilo resuscitovat. Jako příčina smrti byla určena otrava silným sedativem, které Michael bral proti chronické nespavosti. Osobní lékař, který mu sedativum podával, byl nakonec odsouzen ke čtyřem letům vězení, z nichž si odseděl polovinu.

Letos je to deset let, co jedna z největších hudebních legend není mezi námi.

Těžko ji někdo nahradí.

Matka jeho dětí Debbie Rowe.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...