Léčivé čaje nás hodí do pohody

Je velmi pravděpodobné, že si sváteční setkávání s rodinou a přáteli vybere svou daň, a vy zatoužíte po mírné očistě organismu, nebo po úpravě krevního tlaku, na kterém se obvyklé vánoční hodování může podepsat.

Také je docela dobře možné, že po spoustě spořádaných dobrot, nebudete mít dlouho na jídlo ani pomyšlení. Abyste do Nového roku vstupovali s elánem do života a zdravou chutí k jídlu, nabízíme vám recept na čaj, který váš apetit povzbudí.

Na čištění krve

Smícháme jednu lžíci natě zemědýmu, natě kopřivy a kořene pampelišky. Dvě lžíce směsi zalijeme 0,5 l vody a po vylouhování pijeme 3x denně.

Proti vysokému tlaku

Smícháme jednu lžíci natě kokošky, natě přesličky a natě zlatobýlu. K tomu přidáme jednu lžíci natě řebříčku. Jednu lžíci směsi dáme do 0,3 l vroucí vody a necháme přikryté 15 min louhovat. Pijeme studené ráno a večer.

Proti nechutenství

Smícháme 1 lžíci natě zeměžluče, natě pelyňku a kořene puškvorce. K tomu přidáme jednu lžíci natě benediktu, kořene čekanky a listu vachty. Dvě lžíce směsi dáme do 0,5 l vody, pomalu uvedeme do varu a přecezené popíjíme 3x denně vždy třetinu hotového nápoje..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...