Manželství Jeana Gabina s nahou tanečnicí bylo krutým omylem!

Oženil se celkem třikrát, ale ani jednou se svojí osudovou láskou!

Legendou francouzského filmu se Jean Gabin (+72) stal už ve třicátých letech. Pak do jeho osudů zasáhly druhá světová válka a velký cit ke slavné herečce.

Do početné rodiny přišel Jean Gabin (+72) jako sedmé a poslední dítě a zdálo se, že jeho osud je předurčen povoláním jeho předků. Zpívali v operetách a kabaretech a Jeanův otec si přál, aby nejmladší syn v téhle tradici pokračoval. Nejprve to ale vypadalo, že se mu v tomhle směru bude jeden z nejlepších herců minulého století vzpouzet.

Také vás může zajímat ...

Pro Němce odmítl hrát

Aby se vyhnul donucování k umělecké kariéře, odešel Jean v době dospívání od rodiny. Zkoušel se živit vlastníma rukama. Nebál se fyzické práce, takže si vyzkoušel i profese betonáře nebo zedníka. Když se pak vrátil, byl už vůči bohémskému povolání svého otce smířlivější. Po vojně, kterou absolvoval u námořní pěchoty, začal mladý Jean účinkovat v legendárním varieté Moulin Rouge.

Působil tam jako tanečník. Jeho talent ale neušel filmařům a tak v roce 1928, ještě za éry němého filmu, dostal první role. Brzy se stal velkou hvězdou. Asi by to pokračovalo dál, kdyby nepřišla druhá světová válka. V okupované Francii Jean odmítl hrát a zamířil za oceán, do Hollywoodu. Tam byl v podstatě neznámý a musel začínat od začátku.

Pomocnou ruku mu podala osudová žena jeho života, slavná německá herečka Marlene Dietrich (+90). Zpočátku to bylo jenom přátelství. Oba herce spojovala nenávist k nacistům.

Postupně mezi nimi ale vznikla velká a spalující láska.

Vzpomínky ho rozplakaly!

Jean a Marlene měli naprosto odlišné povahy. On byl uzavřený a mlčenlivý, přesně takový, jako ve svých rolích. Ona byla temperamentní, energická, divoká. Přesto mezi nimi vznikl hluboký citový vztah. Jean ale doplatil na to, že si u šéfů amerických studií pokoušel prosadit, aby jeho filmovou partnerkou byla vždy jen Marlene. Tím si hollywoodské magnáty rozhněval.

Raději mu vyplatili jeho honorář a domluvené natáčení zrušili. Jean i Marlene se vrátili do Evropy, ale každý zvlášť. Jean přitom málem přišel o život, když loď, kterou se vracel, zasáhlo torpédo z německé ponorky. Francouzský herec se zapojil do boje proti německým okupantům, dosáhl hodnosti kapitána a byl velitelem tanku.

Za svoji odvahu dostal prestižní vyznamenání: francouzský Válečný kříž. S Marlene se setkal na konci války a jejich vztah ještě chvíli pokračoval. Setkávali se v hotelu Plaza, ale nakonec se rozešli. Láska v srdcích ale přetrvala.

Jean se při jednom rozhovoru s novináři rozplakal, když na Marlene vzpomínal, ona si zase našla v Paříži byt proti „jejich“ hotelu.

Šest let se nechal ovládat!

Ještě předtím, než prožil Jean Gabin svůj románek s Marlene, byl dvakrát ženatý. První manželství prý uzavřel na vojně jen kvůli tomu, aby dostával častější vycházky. Druhé bylo omylem: zakoukal se do jedné tanečnice, která vystupovala nahá, ovšem po svatbě s ní zjistil, že manželka chce plně ovládnout jeho život i finanční účty. Šest let její dominanci snášel, ale pak se s ní rozvedl.

Naštěstí bylo manželství bezdětné, stejně jako to první. Svých dětí se dočkal Jean až po válce, se třetí ženou, která přivedla na svět tři dcery. O návrat na herecké výsluní musel nejprve bojovat, moc se mu nedařilo. Teprve s detektivními filmy, kde hrál slavného komisaře Maigreta, se vrátila Gabinova sláva a ta už mu napořád.

Ke konci života bral role vlastně už jenom proto, aby měl peníze na své venkovské hospodářství. Pořídil si totiž farmu v Normandii, kde choval krávy a koně. Srdce ho zradilo v listopadu roku 1976. Velký Francouz měl samozřejmě parádní pohřeb, přesně takový, jaký si přál, s vojenskými poctami.

Na hrob byste mu ale květiny zanést nemohli: popel Jeana Gabina byl vysypán z válečné lodi do moře!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...